MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Özkan Benli, Kartal meydanında büyük bir halk konseri vermek isterim!

Özkan Benli, Kartal meydanında büyük bir halk konseri vermek isterim!Türküleri yazarken sadece türkü olsun diye yazmıyorum. Yazdığım bütün türkülerde yaşanmışlık var, kendi hayatımdan kattığım şeyler var, diyen genç sanatçı Özkan Benli,  “İstanbul” isimli yeni albümü ile iyi bir çıkış yaptı.

İlk Albümü İstanbul!

Kendine özgü bir sanat tarzı olan Özkan Benli ilk albümü “İstanbul” ile beklenen çıkışı yaptı. Uğur Alakuş’la tanışıp demo yapmak amacıyla stüdyoya giren Özkan Benli Uğur Alakuş’un ısrarlarıyla albüm yapma kararı aldı. Kendi bestelerinden oluşan albüm Mart ayında piyasaya çıktı. Albümün çıkış parçası “İstanbul” büyük ilgi gördü. Albümüne ismini verdiği İstanbul; Kartalda geçen hazinli bir ayrılığı anlatmakta ve Sanatçının İlk bestesi olma özelliği taşımakta.

En büyük hayalim…

Sanatçının amacı Türk Halk Müziğini ve kendi bestelerini insanlara sevdirmek, En büyük hedefi ise Kartal meydanında büyük bir halk konseri vermektir.

 

 

 

 

Eserlerimde yaşanmışlıklar var!

“Türküleri yazarken sadece türkü olsun diye yazmıyorum. Yazdığım bütün türkülerde yaşanmışlık var, kendi hayatımdan kattığım şeyler var. Yapıp ta beğenmediğim bir çok bestem var. Bir eseri insanlara sunabilmem için önce benim içime sinmesi gerekir.”

İstanbul’un bir çok yerinde sahne alan sanatçı şuanda Pendik’de Ezgi Cafe’de sahne almaktadır.  İlk albümünde altı parça seslendiren sanatçı ikinci albümünde daha çok besteyle, daha çok kendi eserleriyle sevenlerine hitap edecektir.

Hayal Edin ve Asla Vazgeçmeyin!

Bulunduğumuz piyasa şartları malum hak etmeyen insanların iş yaptığı bir piyasa içerisindeyiz. Bizler bu zorlu piyasada sizlerin desteğiyle ayakta kalmaya çalışıyoruz.

Çorum doğumlu olan Özkan Benli babasının yapmış olduğu bağlamayla 5 yaşında tanıştı. 15 yaşına kadar Çorum’da yaşayan Özkan Benli daha sonra Kartala yerleşti. 19 yaşında sahnelerle tanıştı ve Kartal’da sahne almaya başladı.

 

Teşekkürler…      

Beni bu albüm için yüreklendiren Uğur ALAKUŞ’a Albümümde emeği geçen Ekrem ŞAHİN, Arif KURT ve ALAKUŞ YAPIM’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 

Galeri
📆 06 Temmuz 2012 Cuma 12:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR