MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Bermuda Şeytan Üçgeni!
Bermuda Şeytan Üçgeni!Bermuda Şeytan üçgeninin sırrı, kaybolan uçaklar ve gemilerin gizemi nedir?

 

Gerçekten de UFO’lar tarafından mı kaçırıldılar?

 

 

Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, eskiden manyetik olduğu sanılan fakat günümüzde bir doğalgaz kaynağına ev sahipliği yaptığı düşünülen alanın olduğu bölgenin adıdır.

 

Bu bölge Amerikan sahil koruma örgütünün 7 nolu bölge müdürlüğünün 5720 sayılı sirküler yazısında şöyle tarif edilmektedir:

 

“Bermuda üçgeni ya da şeytan üçgeni diye anılan hayal ürünü yer, Atlantik’te, ABD‘nin güneydoğu kıyılarında, açıklanamayan gemi, tekne ve uçak kayıplarının çok yüksek oranda yer aldığı bir alandır.

 

Bu üçgenin köşelerinde Bermuda, Florida‘daki Miami, ve Puerto Rico‘daki San Juan olduğu kabul edilmektedir.

 

Okyanusun bu kısmında yüzlerce gemi ve uçak enkazı bulunur. Son 100 sene içerisinde batan gemi, düşen uçak ve kaybolan insan sayısı 1000′lerle ifade ediliyor. (alıntı)

 

Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili ne çok filmler izledik, kitaplar okuduk. Bu konuda çok da gazetede ya da dergilerde makaleler de okuduk. Hepimiz böyle bir yerin varlığından haberdarız.

Normal çözemediğimiz, aklımızın almadığı konularda demez miyiz?

“Ne oluyor yani! Bermuda Şeytan Üçgeni değil ya!”

Aynen böyle evet Bermuda Şeytan Üçgeni, esrarengiz bir olay! Bu zamanda bile bilim adamlarının kesin bir dille mantıklı açıklamaları yeterli değil.

 

Orada bilinen ise:

“Doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı”

Nedir bu yaptırım?

Burada bir tesadüf var. Atlantis Kıtasının aynı yerde olması şaşırtıcı!

Atlantis Kıtası da kaybolan bir kıta! Kimilerine göre batmış, kimilerine göre yok olmuş. Kimileri denizin altında kalıntılarının olduğunu söylüyor, kimileri belkilerle geçiştiriyor. Tam kesin bilgiler varmı?

Batık kıta Atlantis deniliyor.

Bu Bermuda Şeytan Üçgeninde de uçaklar kayboluyor, gemiler yok oluyor. Zaten izlenilen filmlerde de bu konular işleniyor.

 

Kayıp kıtanın batış nedeni! Bilinmiyor. Anlatılar var tabiki. Bir çok hikâyeler yazılı bu konuda…

Tabi birde şöyle bir durum var.

Dünya dışı varlıkların ziyaretlerinde orada yarattıkları manyetik alanın etkisi olduğunu söylüyorlar.

Kristof Kolomb‘un, günlüklerinde, o bölgede gökyüzünde uçan tanımlanamaz cisimlerden söz ettiği yazılıymış!

 

Tabi bunun basit bir doğal gaz olayından olduğunu söyleyenlerde varmış.

 

Resmi bir açıklama derki:

Yer altından fışkıran doğal gazlar, sadece yüksek kara parçalarından değil, deniz ve okyanus tabanlarından da çıkarlar. Çünkü deniz tabanları da üstü suyla kaplanmış alçak kara parcalarıdır. Ancak, okyanusların derinliklerindeki bölgelerden çıkmak isteyen doğal gazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hâle dönüşürler ve “hidrat” denilen beyaz ve tebeşirimsi bir madde hâline gelirler. Çok derinlere dalabilen robot kameralarının bu bölgedeki karbeyaz okyanus tabanını ve bazı gemi enkazlarinı resimlemesinden sonra konuya şu bilimsel açıklama getirilmiştir: Bu bölge, Gulf Stream denilen sıcak su akıntısının da geçtiği yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu “tebeşir gazlar” erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler.

O anda, tabandan yüzeye kadar suyun yoğunluğu azalır. O sırada oradan geçen ne varsa, derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü yoğunluğu düşen su, gemileri taşıyacak kaldırma kuvvetini oluşturamaz. Gazın yükselmesi sona erince yoğunluk tekrar eski haline döner ve geride hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar.

 

Uçakların düşerek kaybolması ise yine aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gazlar, havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez yoğunluk azalması, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir. Böylece uçak da, hızla okyanus tabanına doğru inişe geçer.

Allah hepimizi Bermuda Şeytan üçgeninden korusun…

Nazan Şara Şatana

📆 28 Haziran 2012 Perşembe 13:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR