MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Kılıçdaroğlu: Suriye’nin Uçağımızı Düşürmesi Affedilebilir Bir Olay Değildir!
Kılıçdaroğlu: Suriye’nin Uçağımızı Düşürmesi Affedilebilir Bir Olay Değildir!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin uçak düşürmesinin affedilebilir bir olay olmadığını söyledi. Türkiye’nin dış politikasının eleştiren Kılıçdaroğlu, “Hiç kimsenin aklına Türkiye’nin uçağına fiske bile vurmak gelmezken, şimdi uçağımız indiriliyor. Asıl bunu sorgulamamız gerekir.” dedi.

Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, lafı söylerken düşünülüp tartılması, nereye gidileceğinin düşünülmesi gerektiğini söyledi. Dış politikanın ülkelerin tarihinde iz bıraktığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Hiç kimsenin aklına Türkiye’nin uçağına fiske bile vurmak gelmezken şimdi uçağımız indiriliyor. Asıl bunu sorgulamamız gerekir.

Özellikle bunu ülkeyi yönetenlerin unutmaması lazım. Eğer bir ülke sınanıyorsa geleceğiniz tehlikede demektir. Onun için bu meselelerin şakası olmaz. Bu coğrafyada bizim olmamızı kimse bize altın tepside sunmadı. Biz bir bedel ödeyerek buradayız. Çanakkale, Kurtuluş, Kıbrıs Barış Harekatı’nda maliyetini ödedik. Maliyet ödemekten korkmadık, bundan sonra da korkmayacağız. Dedim ki yol olur bu.

Dış politikayı yanlış eksene oturtursanız, Türkiye’nin caydırıcılığını sorgular hale getirirsiniz. İlk önemli nokta, 4 Temmuz 2003. Türk askerlerinin başına Kuzey Irak’ta çuval geçirilen tarihtir bu. Hiçbir iktidar döneminde olmamıştır bu. Bunun hesabını AKP bu ülkeye hala vermiş değil, biz de unutmuş değiliz. Ne dedik, sizin bölgesel gücünüzü sınamaya kalkarlarsa yol olur dedik. Suriye’nin uçağımızı düşürmesi affedilebilir bir olay değildir.” diye konuştu. CİHAN HABER AJANSI

📆 26 Haziran 2012 Salı 17:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR