MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Erenköy, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Coştu Coşturdu!
Ataşehir Coştu Coşturdu!


Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Kardeş Kültürler Festivali dün akşamki Mustafa Ceceli konseri ile sona erdi.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kardeş Kültürler Festivali’nin üçüncüsü sona erdi. Her gece on binlerce kişinin izlediği festivalde; Sibel Can, Volkan Konak, Mustafa Ceceli, Haluk Levent, Onur Akın, Sabahat Akkiraz, Selda Bağcan, Kubat ve Latif Doğan sahne aldı. İçerenköy Carrefour otoparkında 6 gece boyunca süren ve 9 sanatçının katıldığı festivalin sunuculuğunu ise Yavuz Seçkin, Başak İkiz ve Ceyhun Yılmaz yaptı.

Festival süresince sanatçılara ve festival alanını dolduran on binlerce müzik severe ev sahipliği yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’yi, CHP Milletvekilleri, CHP il ve İlçe yöneticileri, mahalle muhtarları, STK yöneticileri de yalnız bırakmadı. Festivale katılan sanatçı ve sunuculara Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi çiçek ve plaketin yanı sıra üçboyutlu fotoğrafların yer aldığı Çanakkale Destanı albümü hediye etti.

 

 

Festivalin ilk gününde Latif Doğan ve Haluk Levent sahne aldı. İkinci gün ise Sibel Can’ın konseri ile buluşan Ataşehirliler üçüncü günde Onur Akın ve Selda Bağcan konserinde bir araya geldi.

Ataşehir Kardeş Kültürler Festivali’nin dördüncü gün konukları ise İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz ve ünlü türkücü Kubat oldu. Konser boyunca halaylar çekilip türkülere eşlik edildi.

 

 

Festivalin beşinci gününde Ataşehir’de tam bir Volkan Konak fırtınası esti. Konser alanını saatler öncesinden dolduran ve konser başladığı anda yaklaşık 50 bin kişiye ulaşan izleyiciler 2,5 saat boyunca konserde Volkan Konak’la coştu. Festivalin son gününde ise genç sanatçılardan Mustafa Ceceli, alanı dolduran büyük bölümü gençlerden oluşan hayranlarıyla buluştu.

 

Ceceli’ye plaket vermek için başkan yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Zülfiye Çam ve İnci Beşpınar’la birlikte sahneye çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; Kardeş Kültürler Festivali’ne emeği geçen tüm belediye çalışanlarına, katılım ve destekleri nedeniyle sanatçı ve sunuculara teşekkür etti.

 

Kardeş Kültürler Festivali’nin “bir ve beraber yaşamanın en güzel örneği olduğunu vurgulayan” Başkan İlgezdi, alanı dolduran gençlere de “Üniversite sınavlarında başarılar” diledi. Başkan İlgezdi; “Gençler bu ülkenin geleceği ve umududur. Gençlerimizin çağın koşullarına uygun eğitim alması için belediye olarak her türlü desteği veriyoruz vermeye devam edeceğiz” dedi.

Galeri
📆 14 Haziran 2012 Perşembe 14:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR