MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Genç Fikirler Grubu Kariyer Kardeşliği Projesi!
Genç Fikirler Grubu Kariyer Kardeşliği Projesi!


Avrupa Birliği Gençlik Programları gençlere, gençlik gruplarına, sivil toplum kuruluşlarına ve kamu kuruluşlarına yönelik birçok fırsat sunmaktadır. Gençler bu program ile yurtiçinde veya yurtdışında çeşitli etkinliklere dahil olup,  projeler yapıp, uluslararası veya yerel projeler hazırlayabiliyorlar. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın bu programları ile gençlik girişimleri yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde tasarlanan grup projeleri yapılıyor.

AB gençlik programlarından biri olan Eylem 1.2 kapsamında; sokağınızda, köyünüzde, ilinizde veya bölgenizde gerçekleştireceğiniz her türlü yararlı proje fikri için bu eylemi mutlaka inceleyiniz. Bu alt eylem ayrıca gençler arasında işbirliğini ve deneyim değişimini geliştirmek amacıyla farklı ülkeler arasında benzer projelerden oluşan bir ağ kurulmasını da destekler. Daha detaylı bilgi için siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

( http://www.ua.gov.tr/)

Bu eylem türüne bağlı  olarak, Genç Fikirler adlı grubun kariyer bilinçlendirmesini konu aldığı  “Kariyer Kardeşliği“ projesi güzel bir örnek. Proje tamamen gönüllülük esasına dayalıydı. Hedef kitlesi ise Marmara Üniversitesi öğrencilerinden seçilen 20 kişilik bir katılımcı grubuydu.1 Aralık 2011 de başlayan proje 31  Mayıs 2012 tarihinde final toplantısıyla birlikte etkinlik ve atölye çalışmalarını bitirdi.  Proje kapsamında; kendini ve potansiyelini tanıma, iş yaşamı hakkında bilgi, iş görüşmeleri ve mülakat hazırlığı süreçlerinde destek, öğrenim hayatının içerisinde sadece üniversite eğitiminden değil kariyer eğitiminden de sorumluluk kazanması gerektiğinin bilinci işlenmiştir.

 

📆 09 Haziran 2012 Cumartesi 16:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR