MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Yeditepe Özel Eğitim Melek Lisesi Öğrencilerinin Karne Heyecanı!
Yeditepe Özel Eğitim Melek Lisesi Öğrencilerinin Karne Heyecanı!


Sayın Kaymakamım, çok değerli eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve kıymetli misafirlerimiz, basın mensupları.

Öncelikle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum!

Bugün burada 12 Eylül 2011 Pazartesi günü başlamış olduğumuz 2011-2012 Eğitim Öğretim yılının kapanış programında sizlerle birlikte olmaktan ayrı bir heyecan ve mutluluk duymaktayım.

 

Ataşehir İlçesi Eğitim camiası olarak biz büyük bir aileyiz. Toplam 180 eğitim kurumumuzda, yaklaşık 70.000 öğrenci ve 2676 Eğitim çalışanı ile eğitim öğretim faaliyetlerini sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız.

Bu yıl okullarımızda yapılan Sosyal ve Kültürel içerikli 155 yarışmaya 16.710 öğrencimiz katılarak il ve ilçe çapında büyük başarılar elde etmişlerdir.

Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerimizin Uluslararası Gastronomi Festivalinde kendi alanlarında elde ettikleri Dünya Başarısı ile Yurtiçinde yapılan Spor müsabakalarındaki dereceleri, Lions İlköğretim ve İş Okulu öğrencilerinin İstanbul’da ki İş Okulları öğrencileri arasında düzenlenen yarışmalarda elde ettikleri başarılar bizleri ayrıca gururlandırmıştır.

Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu proje yarışmalarında ise ilçe olarak göstermiş olduğumuz başarılar birçok ilçe tarafından imrenilerek izlenmektedir.

 

Bakanlığımızın İlköğretim öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje çalışmaları olarak bilinen BU BENİM ESERİM proje yarışmasına 334 farklı eserle başvuru yaptık. İstanbul’da 12.157 projenin yarıştığı bu süreçte, Bölge Finaline kalan İlçeler arasında 11 Proje ile ilk sırayı almamız bizi oldukça heyecanlandırdı. Elbette bu heyecanımız yersiz değildi çünkü Türkiye Finaline giden 2 projemizde bize, alanlarında Türkiye Birincilikleri ile döndüler.

Bu başarılı sonuçlardan dolayı; İstanbul Bilim Sanat Merkezi, Akşemsettin İlköğretim Okulu, Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu, Özel Bilfen ve Fenerbahçe İlköğretim Okullarının yöneticilerine ayrıca teşekkür eder, projeleri gerçekleştiren öğrenciler ile danışman öğretmenlerini kutlarım.

Tubitak Ortaöğretim Öğrencilerine yönelik Araştırma Projeleri kapsamında binlerce başvuru arasından İstanbul’dan Ankara’ya Türkiye Finaline giden 2 projemizden birinin SOSYOLOJİ alanında Türkiye ikincisi olması bize doğru yolda olduğumuzu göstermiştir. Dilek Sabancı Anadolu Ticaret Meslek Lisemizi bu başarısından dolayı tebrik ederim.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen bir çalışma olan İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞIMINDA DA yine, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl genelinde projeler konusunda göstermiş olduğu performans ile göz kamaştırdık. 5 İyi Örneğimiz paylaşıma değer bulunmuş ve bizzat Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ömer DİNÇER ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ tarafından ilgiyle incelenmiştir.

Bu doğrultuda İyi Örneklerde başarılı olan, Dr.Nureddin Erk-Perihan Erk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu, Kadriye Faik Koparan İlköğretim Okulu, Kemal Berktan İlköğretim Okulu ve Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu yöneticilerine, ilgili öğretmenlere teşekkür ederim.

5-6 Haziran tarihlerinde ikincisi gerçekleşen Ataşehir Öğretmenleri Geleneksel Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında sahne alan Türk Sanat Müziği Korosu öğretmenlerini, Türk Halk Müziği Korosu Öğretmenlerini, Bağlama Grubu Öğretmenlerini ve Halk Oyunları Ekiplerinde yer alan öğretmenleri bu başarılı etkinliklerinden dolayı kutlarım.

Ayrıca Kaymakamlık Kupası Şenlikleri kapsamında 12 Branşta gerçekleştirdiğimiz spor müsabakalarına yaklaşık 4000 öğrencimiz katılmış olup, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye giren öğrencilerimizi kutlar, yarışmaları başarılı bir şekilde yürüten komiteye ayrıca teşekkür ederim.

 

Sayın Kaymakamım!

Son olarak bu yıl gerçekleştirilen tüm eğitim öğretim faaliyetlerinde, kutlama programlarında, komisyon çalışmalarında emeği geçen tüm eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ben göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ataşehir olarak biz sizin desteğiniz ve liderliğinizde bu program ve komisyonlarda görev alan öğretmenlerimizle daha büyük başarılara ulaşmayı hedefliyoruz.

Değerli misafirler ve sevgili öğrenciler, 10 ay boyunca süren çalışmalarımız her ne kadar yorucu olduysa da şu an çocuklarımızın ve ailelerinin yüzlerindeki mutluluk ifadeleri, gözlerinde ki geleceğe dair umut ışıkları hepimize bu yorgunluğumuzu şimdiden unutturdu bile.

Sevgili öğrencilerimiz!

 

İşte bir su misali hızla akıp geçen bir eğitim öğretim yılının sonuna daha geldik ve birazdan yıl içindeki çalışmalarımızın karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız.  Elbette amacımız sizleri üç beş rakamla ölçmek değil ancak alacağınız karneler, sizin gayretlerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz.

 

Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum, notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz. Sizler bizim çocuklarımız, umutlarımız, hayallerimiz ve geleceğimizsiniz. Sizler bizler için DEĞERLİSİNİZ.

 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize, tüm öğretmenleriniz adına aydınlık ve başarılı gelecek diler, değerli hazirunu saygı ve sevgiyle selamlarım.

 

Galeri
📆 09 Haziran 2012 Cumartesi 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR