MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Taksim’de “Engelsiz Adımlar” Yürüyüşü!
Taksim’de “Engelsiz Adımlar” Yürüyüşü!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 10–16 Mayıs Sakatlar Haftası etkinliklerine İstiklal Caddesi’nde  “Engelsiz Adımlar”  yürüyüşü gerçekleştirdi.

 

Galatasaray Lisesi önünden başlayan “Engelsiz Adımlar” yürüyüşü Taksim Meydanı Atatürk Anıtı’na kadar sürdü.  Fantastik ve folklorik kıyafetlerle yürüyüş boyunca şarkılar söyleyerek, dövizler taşıyarak İstiklal Caddesini şenlik alanına çeviren özürlü çocuklar, halkın ve turistlerin ilgi odağı oldu.

 

Taksim anıtı önünde biten yürüyüş sonrasında Türkiye Sakatlar Haftası vesilesiyle özel bir tören gerçekleştirildi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Kazım Çimen ile İSÖM Müdürü Bekir Köksal,  Atatürk Anıtı’na “Sakatlar Haftası” dolayısıyla çelenk koydu.

 

Köksal: “103 Bin Özürlüye Hizmet Vermekteyiz”

Törende İSÖM Müdürü Bekir Köksal Türkiye Sakatlar Haftası dolayısıyla bir konuşma gerçekleştirdi. “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını yaparken özürlülere hizmet anlamında yerel yönetimlerde ilk kez Özürlüler Koordinasyon Merkezi kurulduğunu hatırlatan Köksal; “Bugün İSÖM 22 merkezde 103 bin özürlüye hizmet etmektedir” dedi.

 

İSÖM Gösteri Sanatları Topluluğu’nun Konseri ve Dansı Büyüledi.

Türkiye Sakatlar Haftası töreninin ardından İSÖM Gösteri Sanatları Topluluğu, Taksim Meydanında bir konser vererek birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Ayrıca İSÖM Gösteri Sanatları Topluluğu Kafkas Dans ve Modern Dans ekipleri birbirinden güzel dans figürleri sergileyerek halktan ve turistlerden büyük alkış aldı.

 

 

Galeri
📆 11 Mayıs 2012 Cuma 12:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR