MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Dr.Öz Show Amerika’nın Yeni Televizyon Yıldızı Oldu!
Dr.Öz Show Amerika’nın Yeni Televizyon Yıldızı Oldu!


Amerika’da halk arasında Oprah Winley’den boşalan tahta aday gösterilen Dr. Mehmet Öz, Amerika’da son 7 yılda yeni başlayan programlar arasında en yüksek reytingi alan program seçildi. 19 Ekim 2009 tarihinden itibaren Star TV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanmaya başlayan Dr. Öz Show, kısa zamanda Türk izleyicisinin de dikkatini çekmeyi başardı.

Dr. Öz Show, Amerika’da son 7 yıl içinde yeni başlayan programlar arasında en yüksek reytingi alan program oldu. Eylül ayında başlayan program, kısa zamanda Amerika’nın en çok seyredilen programlarından biri haline geldi.

Geçen yaz Türkiye’ye geldiğinde Sony Yapım yetkilileriyle birlikte TV kuruluşları ile toplantılara katılan Dr. Mehmet Öz, Türk kimliğini her zaman ön planda tutan biri olarak, Show’un diğer dünya ülkelerinden önce Türkiye’de gösterilmesi için çaba sarf etti. 19 Ekim 2009 tarihinden itibaren Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Dr. Öz Show, kısa zamanda Türk izleyicisinin de dikkatini çekmeyi başardı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dr. Mehmet Öz, günlerdir basında çıkan haberlerin aksine, kısa dönemde politikaya girmeyi düşünmediğini söyledi. “İnsanları TV aracılığıyla sağlık yönünden eğiterek politikadan daha faydalı olacağıma inanıyorum. Çünkü TV programıyla birçok insana ulaşabiliyor ve eğitebiliyorum” diyen Dr. Mehmet Öz şunları söyledi;

“Politika şimdilik hedeflerim arasında yok. Bir cerrah ve bilim adamı olarak insanların hayatlarını kurtarmak amacıyla hastanede çalışmaya devam ediyorum. Her perşembe düzenli olarak ameliyatlara giriyorum. İnsanları iyileştirmeyi ve hastalarımla konuşmayı çok seviyorum. Böylece onlara hayatlarını daha sağlıklı ve mutlu sürdürmeleri konusundaki gelişmeleri aktarabiliyorum. Ancak kalp cerrahı olarak bu işi bir hastamla belirli bir süre içinde yapabilirim. Ama TV programı öyle değil… Bir anda milyonlarca hayata dokunma fırsatını yakalıyorsunuz. Her gün sağlık hakkında verdiğiniz bilgilerle birçok insanın hayatında iyileştirme yapma şansınız var. Bu duygu beni gerçekten heyecanlandırıyor ve programa dört elle sarılmamı sağlıyor. Aslında kendiniz için en iyi doktor sizsiniz. Programda bir nevi kendi kendinizin doktoru olmayı öğretiyoruz”.

Televizyon programı ile günde 3.5 milyon kişiye ulaştığını belirten Dr. Mehmet Öz;
“Program çok iyi gidiyor. Günlük 3.5 milyon kişiye ulaşabiliyoruz. Dr. Öz Show’un her bölümü Siz’e odaklı. Amacımız sağlıkta ve kaliteli yaşamda oluşan gelişmeleri paylaşabileceğimiz bir platform yaratmak. Dr. Öz Show, size daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamanın yollarını öğretiyor ama ancak siz bu değişiklikleri hayatınıza uygulayabilirsiniz. Programda sizi harekete geçirecek, kendi yaşamlarınızdan bir şeyler bulabileceğiz örnekleri sunuyoruz. Çözümleri ekrana getirerek sizleri motive ediyoruz. Bundan sonrası ise size kalmış. Sizden beklediğimiz öğrendiğiniz bu önemli bilgileri hayatınızda değer verdiğiniz diğer kişilerle paylaşmanız. Yani bir nevi sağlık elçilerimiz olmanız” dedi.

“Önümüzdeki günlerde programda Türkiye’de sokaktaki insanlardan aldığımız soruları da yanıtlayacağız” diyen Dr. Mehmet Öz sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye benim için çok önemli. Amerika’da doğup büyümeme rağmen çocukluk yıllarımda Türkiye’ye yaptığım uzun tatiller sırasında her iki ülkeyi de yakından tanıma ve karşılaştırma şansını yakalamış oldum. Her iki ülkenin farklı alışkanlıklarını ve inanışlarını kabul edebilmek, benim hoşgörü sınırlarımı genişletti. Bu analiz ve hoşgörü mesleki hayatımda bana tek taraflı yaklaşımla göremeyeceğim ilginç çözümler bulma yolunu açtı. Bu yüzden Türkiye’de programın Türk insanlarına daha faydalı olmasını istiyorum. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de sokaktaki insanlardan aldığımız soruları da cevaplayabileceğimiz ve şovun içine dahil edebileceğimiz bir platform yaratacağız”.

Etiketler: , , ,
📆 25 Aralık 2009 Cuma 15:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR