MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Deniz Gezmiş Parkı’nda On Binler Buluştu!
Deniz Gezmiş Parkı’nda On Binler Buluştu!


Ataşehir Belediyesi’nin geleneksel “Yaza Merhaba Konserleri” Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı’nda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Yaklaşık 30 bin kişinin bir araya geldiği gecede Can Dündar’ın “Delikanlım… İyi bak yıldızlara” adlı belgeseli izlendi ve Zülfü Livaneli’nin seslendirdiği türküler coşkuyla dinlendi.

 

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi’yle birlikte Deniz Gezmiş Parkı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, alanı dolduranlarca slogan ve alkışlarca karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Mayıs’ın Hıdırellez olduğunu belirterek, “Hepinizin Hıdırellezini kutluyorum. Biliyorsunuz bugün 6 Mayıs, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan 40 yıl önce idam edilmişlerdi. Bu sabah erkenden Denizlerin mezarına gittim karanfillerle. İlk kez bir CHP Genel Başkanı Denizlerin mezarını ziyaret etti. Şimdide sizlerle birlikte Ataşehir’de onlar için hazırlanan belgeseli izleyip, Zülfü Livaneli’nin türkülerini dinleyeceğiz” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de, yaptığı konuşmada; Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın eylemleri değil düşünceleri nedeniyle idam edilmelerinin 40. yılı olduğunu vurguladı. Başkan Battal İlgezdi konuşmasının devamında da şunları söyledi: “Bu anlamlı günde; ne siyaset, ne yerel yönetim, ne de Ataşehir Belediyesi’ni konuşmayacağım.

 

Bugün, Ataşehir’i, Ataşehir belediyesini rant kapısı olarak görenlere engel olduğum için hakkımda yürütülen, iftira kampanyalarından da söz etmeyeceğim. Çünkü alnımız ak, yüzümüz açık, veremeyeceğim hiçbir hesabım da yoktur. Bugün, Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne kadar, demokrasi ve özgürlük mücadelesi için canını verenleri selamlama günüdür.” Tiyatro sanatçısı Gülsen Tuncer’in sunduğu gecede, konuşmaların ardından Can Dündar’ın “Delikanlım… İyi bak yıldızlara” adlı belgeseli parka kurulan dev ekranlardan izlendi. Ardından sahneye çıkan Zülfü Livaneli de alanı dolduran on binlere müzik ziyafeti verdi.

Gecede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Tiyatro Sanatçısı Gülsen Tuncer ile Can Dündar ve Zülfü Livaneli’ye plaket ve çiçek verdi.

 

 

 

Galeri
📆 07 Mayıs 2012 Pazartesi 12:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR