MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Pitbull’u Boğarak Öldüren Yunus Dehşet Anlarını Anlattı!

Pitbull’u Boğarak Öldüren Yunus Dehşet Anlarını Anlattı!Kartal’da serinlemek için denize girdikten sonra kendisine saldıran pitbull cinsi köpeği boğarak öldüren 14 yaşındaki Yunus Yeltek, hastane odasında gazetecilere dehşet anlarını anlattı.

Cevizli Eski Tekel İskelesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Yunus Yeltek serinlemek için denize girdiği sırada, yanında bulunan arkadaşı O.A. gezdirmek için sahile getirdiği pitbull cinsi köpeği serinlemesi için denize salınca köpek çocuğa saldırmıştı. Olayın ardından kendisine saldıran köpeği boğarak öldüren Yunus Yeltek, Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yeltek, başından geçen olayı hastane odasında gazetecilere anlattı.

Pitbull’un gezdirmeye çıkaran arkadaşının kendisine ‘kaçma ısırmaz’ dediğini, bunun üzerine kaçmadığını belirten Yeltek, “Isırdı. Bende denizden çıktım. Kurtardılar. Suratımı görünce geri atladım ve onu boğdum” dedi.

Denizde 10 dakika, dipte de 5 dakika köpekle boğuştuğunu belirten Yunus, “Ben yüzmeyi seviyorum. Nefesimi uzun süre tutabildiğim için dibe daldım. Sarıldım ona dibe çektim. O bırakınca yukarı çıktım, kıyıya götürdüm” diye konuştu.Köpeğin saldırısı sonucu yüzünden ve elinden yaralanan Yunus Yeltek, 6 saatlik bir ameliyat geçirdiğini, şu anda durumunun iyi olduğunu belirtti.

Yunus’un yakını Serkan Anlargu ise, “Olaya tanık olan bir vatandaşımız beni aradı. Ben hastaneye koştum. Köpek sahibi olan bir köpek. Aşıları var ama bu bir anlam ifade etmiyor. Aşıları var diye sokağa salınacak diye bir anlam taşımıyor. Hepimiz hayvansever vatandaşız ama bu şekilde insana zarar veren bir hayvanı kabul edemeyiz” dedi.

Yunus’un yanında bulunan arkadaşının pitbull’un tasmasını çıkardığını ve köpeğin denize atlayıp çocuğa saldırdığını anlatan Anlargu, “Yunus ‘bırakma’ demiş. Köpek tasma çözülür çözülmez suya atlayıp, Yunus’un üstüne yüzüyor. Yunus o anda tepki vermiyor. Direkt ısırmaya başlıyor. Parça parça saldırıyor. Yunus boynunu koruyunca suratına saldırıyor. Yunus suyun altına çekiyor. 5 dakika suyun altında nefesini kesiyor. O esnada patileriyle vuruyor. En son bir tane vuruyor, kendisini bırakıyor” şeklinde konuştu.

Anlargu, köpeğin sahibinin bir başkası olduğunu belirterek, “40 yaşlarında bir vatandaş. Köpeği gezdirsin diye verdiği kişi 20 yaşında. Köpeğin gerçek sahibi ortaya çıkmadı. Gerekli işlemler başlatıldı” dedi.

Pitbull cinsi köpeklerin bu şekilde sokaklarda gezdirilmesine karşı olduğunu anlatan Anlargu, “İnsanlık dışı bir şey. Araba çekebilen bir köpek. Siz bunu nasıl rahatça gezdirebiliyorsunuz. Bu olaydan mağdur olmuş bir sürü kişi var. Onlardan biri de biziz” diye konuştu. İSTANBUL (İHA)

Galeri
📆 26 Nisan 2012 Perşembe 15:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR