MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » Huzurlu Bir Kadıköy İçin Çalışıyoruz…

Huzurlu Bir Kadıköy İçin Çalışıyoruz…Kadıköy huzuru için yapılan huzur toplantısında öncelikli sorunun trafik sorunu olduğu üzerinde duruldu.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıya Kadıköy Kaymakamı Hasan Karahan, Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat AYAR , Kadıköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Seyhan Demir, Trafik Şube Müdürü Haluk Süha, muhtarlar, okul yöneticileri  katıldılar.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğünün hazırladığı Kadıköy tarihi ve Kadıköy’ün huzuru için polisin yaptığı çalışmaların görsel slayt sunumunun ardından konuşmalara geçildi. Emniyet Müdür yardımcısı Seyhan Demir, Kadıköy polisinin huzur ve güvenlik açısından yaptığı ve yapılması gereken çalışmaları anlatan konuşmasının ardından Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk söz aldı.

Öztürk, Kentlerde yaşanan Trafik konusunu yerel yönetimlerin sorumluluğuna verilmesi gerekir. Raylı sistem arttırılmalıdır, trafik sorununun bir ayağı da imar planlarıyla ilgilidir. Yani her binanın altına otopark planlaması uygulamaya geçmiş olsa bugün bu sorunları yaşamaz olurduk.

Anadolu yakasından sorumlu Trafik şube Müdürü Haluk Süha, “ trafik sorunu eğitim ve kültür sorunudur ve yerel yönetimlerin bu konuya katkıları olmalıdır. Mevcut altyapıyla ceza yöntemiyle yalnız başına çözülebilecek bir sorun değildir” dedi.

Soru cevap bölümünü ardından katılımcılara verilen kokteylle toplantı son buldu.

Galeri
📆 25 Aralık 2009 Cuma 12:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR