MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Toplum » Mesleki Eğitimlerde Yeni Dönem Başlıyor!
Mesleki Eğitimlerde Yeni Dönem Başlıyor!


Ataşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’ nde yeni dönem kursları başlıyor. Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayar Kullanımı, Aşçı Çıraklığı, İngilizce, Web Tasarım, Kuaförlük ve El Sanatları alanlarında kurslar verilen merkezde 21-24 ve 25 tarihlerinden itibaren Aşçı Çıraklığı ve Bilgisayar Kullanımı kurslarına yeni kayıtlar alınacak.

25 Nisan’da kayıtların başlayacağı ve 3 buçuk ay süren Aşçı Çıraklığı kursuna katılan 16 yaş üstü her yaştan erkek ve kadın, hem bir meslek hem de bir hobi ediniyor. Muhteşem lezzetlerin ortaya çıktığı derslerden sonra yapılan yemekler hep birlikte yeniliyor. Kursların ücretsiz olarak verildiği merkezde yemek malzemeleri ise kursa katılan öğrenciler tarafından ortak bir şekilde karşılanıyor.

ATAMEM’de gerçekleşen Aşçı Çıraklığı kurslarına Türkiye ve İstanbul’un ünlü şefleri de katılarak, kursiyerlere yeni yemek tarifleri ve mesleğin önemli ipuçlarını veriyor. En son derse katılan Ataşehirli Mutfak Şeflerinden Engin Tutkun da kursiyerlere deniz mutfağı hakkında tarifler ve bilgiler verdi.

 

21 Nisan’da haftasonu, 24 Nisan’da da haftaiçi kurs kayıtlarının başlayacağı bir diğer kurs olan Bilgisayar Kullanımı ise günümüzün en önemli iş sektörlerinden biri olan bilişim sektörüne başlangıç yapmanın iyi bir yolu. ATAMEM’de mesleki eğitim alan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da veriliyor.

 

Toplumun her kesiminden bireylerin; aktif ve üretken bir yaşama katılımlarını sağlayarak, yoksulluğu ve yoksunluğu önlemek amacıyla hizmet vermek üzere Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’ni, kurduklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  “Kişilerin ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda uygun alanlarda sertifikalı eğitim programları düzenleyerek onlara ekonomik-psikolojik-sosyal ve kültürel destek sağladığımız ATAMEM’de çalışmalar her yıl artan ilgiyle devam ediyor” dedi.

ATAMEM’e kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar Ataşehir Belediye Başkanlığı Merkez Binası ile ATAMEM binasına giderek başvuru yapabilirler. Daha fazla bilgi almak için ise; Ataşehir Belediyesi’nin 0216 570 50 00 numaralı Çağrı Merkezi ile ATAMEM’in 0216 574 80 79 numaralı telefonunu arayabilirler.

Galeri
📆 18 Nisan 2012 Çarşamba 18:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR