MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Toplum » Bu öğrenciler alkışı hak etti!
Bu öğrenciler alkışı hak etti!


Fetih İMKB İlköğretim Okulu öğrencileri olumsuz koşullarda sokakta yaşayan kedi ve köpekler için, atık mobilya malzemelerini toplayarak, kulübeler yaptılar.

 

Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Aysel Kocabey’in öncülüğünde bir araya gelen 6–7 ve 8’inci sınıfta eğitim gören yaklaşık 250 öğrenci, ilk olarak kendi mahallelerindeki marangozları ziyaret ederek projelerini anlattı. Marangozlardan atıl durumdaki malzemeleri toplayan öğrenciler, okulun atölyesinde bir birinden farklı 140 kulübe yaptı.

 

 

Mobilya malzemelerinin haricinde geri dönüşüm kutularını da kullanan öğrenciler, kutuları ters çevirerek içlerine strafor döşedi ve her birine ayaklar takarak, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin kullanabilecekleri birer kulübeye dönüştürdü.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, öğrencilerin mobilya atığından yaptıkları kulübelerin sergisinin açılışına gönderdiği mesajda, Ataşehir’de bilinçli ve yaşadıkları bölgenin sorunlarına duyarlı genç bir kuşağın yetiştiğine dikkat çekti ve “Buna öncülük eden öğretmenlerimize ve bu öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Çalışmaya katılan öğrencileri plaketle ödüllendiren Ataşehir Belediyesi, öğrencilerin yaptıkları kulübeleri, parklar ve site bahçelerine yerleştirecek. Yaptıkları kulübelerin, Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatı ile parklara, sitelere ve hayvan barınaklarına teslim edileceğini ve bundan mutlu olduklarını belirten öğrenciler proje hakkında şunları söyledi: “Sokaklarda yaşayan küçük dostlarımızı görüyor ve üzülüyorduk. Daha sonra onlar için bir şeyler yapmak istedik. Bu konuda ailelerimiz ve öğretmenlerimiz bizlere çok destek oldular. Herkes mahallesindeki, sokağındaki kedilere, köpeklere sahip çıksa, onlara zarar vermese daha yaşanabilir bir dünyamız olurdu.”

 

Galeri
📆 11 Nisan 2012 Çarşamba 17:30   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Bu öğrenciler alkışı hak etti!” için bir cevap

  1. özge dedi ki:

    Keşke herkes sizin kadar duyarlı olabilse. Denildiği gibi dünya gerçekten yaşanılır hale gelirdi. Dışarıda aç susuz ve sevgi bekleyen azıcık ilgi bekleyen canlar var ve her nedense insanlar görmemezlikten gelip bu yavrucakları ölüme terk ediyorlar. Sizi tebrik etmemek mümkün değil. Bu yaptığınız çok gurur verici tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR