MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Toplum » Kurbağalıdere’de bahar temizliği!
Kurbağalıdere’de bahar temizliği!


İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, Kadıköy Kurbağalıdere’nin Taşköprü Caddesi (eski Salı Pazarı) ile deniz arasında kalan ve taban seviyesi deniz seviyesinin altında kalmış olan bölümünde temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonuyla gerçekleştirilen çalışmalarda bugüne kadar Taşköprü Caddesi ile Recep Peker Caddesi arasında yapılan temizlik çalışmasında yaklaşık bin700 metreküp, Recep Peker Caddesi ile deniz arasında 3 bin500 metreküp olmak üzere toplam 5 bin200 metreküp katı atık dere yatağından çıkartıldı. Derenin, Recep Peker Caddesi ile deniz arasında kalan bölümündeki temizlik çalışmaları devam ediyor.

Temizlik çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, dere yatağına atılan katı atıkların yağışlarla birlikte taşınarak temizlik yapılan bölgede birikmesi sonucu oluşan kötü koku da son bulacak.

İstanbul’da 1 Ocak 2012 tarihinden bugüne kadar toplam 35 bin258 metre dere kesitinde yapılan temizlik çalışmasıyla 206 bin779 metreküp atık çıkartıldı.CİHAN HABER AJANSI

📆 10 Nisan 2012 Salı 14:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR