MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Manşet, Toplum » Ataşehir’de okullarda deprem tatbikatı!

Ataşehir’de okullarda deprem tatbikatı!Ataşehir Belediyesi ve AKUT işbirliğiyle “Deprem Bilgilendirme toplantıları ve deprem tatbikatları” başladı. Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve AKUT ekiplerinin organize ettiği tatbikat İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin okulda olduğu bir saatte olası bir İstanbul depreminde yapılması gerekenler, uyulması gereken kurallar önce teorik olarak ardından da acil eylem planı tatbikatı ile öğrencilere uygulatıldı.

 

Okulda alarm zilinin çalmasıyla başlayan tatbikatta,  öğrenciler panik yapmadan dersliklerden dışarı çıkarak, önceden belirlenen toplanma alanına geldi. Burada hazırlanan senaryo gereğince yaralılar ambülanslara alındı. Okul bahçesinde AKUT görevlileri tarafından senaryo gereği çıkarılan yangın, yine AKUT görevlilerince söndürüldü.

Tatbikatı izleyen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, öğretmen ve öğrencileri tatbikatın başarılı geçmesi nedeniyle kutladı. AKUT görevlileri de öğrencilerin 3 dakika 28 saniyede okulu boşaltarak, toplanma alanlarına ulaştıklarını bunun da bir başarı olduğunu söyledi.

 

 

 

 

Galeri
📆 28 Mart 2012 Çarşamba 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR