MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Acıbadem, Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Tolerans – Küresel Bir Karşı koyuş
Tolerans – Küresel Bir Karşı koyuş


Plakart – Üsküp Müzesi – Makedonya Kültür Bakanlığı

1. Uluslararası Yarışmalı Afiş Sergisi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 28 Aralık 2009 – 18 Şubat 2010 tarihleri arasında Asya yakasında önemli bir kültür merkezi olarak 11 sergiyi birden toplumun izlenimine sunuyor.

Plakart – Üsküp Müzesi – Makedonya Kültür Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen Ana Galeride,  Bakanlığın ve Müzenin uluslararası öğrenciler arasında düzenlemiş olduğu Tolerans – Küresel Bir Karşı koyuş afiş sergisi yer alıyor. Sergide dünyanın her bir yanından bu yarışmaya katılan öğrencilerin konuya yaklaşımları değişik açılardan ele alınıyor.

Plakart – Üsküp Müzesi – Makedonya Kültür Bakanlığı tarafından birincisi 2008 yılında düzenlenen, 18 – 28 yaşları arasında genç tasarımcı ve sanatçıların katıldığı uluslararası afiş yarışmasının amacı toplumu daha iyi koşullandırmak, fikirleri bir çatı altında toplamak ve genç tasarımcılara tolerans – küresel bir karşı koyuş başlığı altında yaratacakları afiş tasarımında inançlarını ve düşüncelerini açıklama fırsatını vermekti. Yarışma sonucunda sergiye katılmaya hak kazanan bu afişler, topluma yeni açılar getirmek ve genç tasarımcıların daha iyi bir gelecek için çalışmalarını sağlamak açısından büyük bir motivasyon olarak yerini almıştır. Bu sergide, sanat ve tasarım kurumlarında grafik tasarım, iletişim tasarımı, görsel iletişim, medya design ve diğer ilgili disiplinlerde eğitim alan öğrencilerin 100 adet değişik afiş tasarımı yer almaktadır.Aynı tarihte, 28 Aralık 2009, Pazartesi günü, Saat 15.00’de Makedonyalı Grafik sanatçısı, Plakart Derneği Başkanı Laze Tripkov ‘un “Küresel Konular ve Afiş Tasarımı” konferansı ve MÜGSF Grafik sanatçısı Savaş Çekiç tarafından “Sosyal Tasarım Afişler” konulu konferans Acıbadem Kampüsü Ana Galeride yer alacak.

MÜGSF Müzik Bölümü flüt öğrencileri Ceren Yıldırım, Seda Sevim, Aygen Demiriz’in verecekleri konserde C.D. Dietter’in “Flüt Trio” eseri yer alıyor. Bölümler; Allegro, Romanze Andante, Alla Polacca Allegretto con Varias.Bölüm sergileri her zaman olduğu gibi önemli yapıtları bölüm galerilerinde sergiliyor. Heykel Bölümü “Haluk Tezonar Heykel Sergisi”, Grafik Sanatlar Bölümü “Arşivden Öğrenci İşleri”, Resim Bölümü “Desen Sergisi – Öğrenci Çalışmaları”, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü “Arşivden Diploma Projeleri Sergisi”, Temel Eğitim Bölümü “Portreler Sergisi”, Tekstil Sanatları Bölümü “2008 – 2009 Lisansüstü Öğrenci Çalışmaları Sergisi”, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü “Bionics – Doğadan Tasarımlar”, İç Mimarlık Bölümü “3.Sınıf Öğrenci Çalışmaları Sergisi”, Seramik – Cam Bölümü “Öğrenci Çalışmaları Seçkisi”, Fotoğraf Bölümü “Güler Ertan – Dans ve Renk – Fotoğraf Sergisi” yer almaktadır.

Sergiler 28 Aralık 2009 – 18 Şubat 2010 tarihleri arasında izlenebilir.

Galeri
📆 24 Aralık 2009 Perşembe 09:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR