MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Fenerbahçe, Manşet, Suadiye, Toplum » Kadıköy Life Dergisi’nin 44’üncü sayısı yayınlandı!

Kadıköy Life Dergisi’nin 44’üncü sayısı yayınlandı!Selimiye Kışlası otel ve kongre merkezi oluyor…

Kadıköy Life Dergisi’nin 44’üncü sayısı yayınlandı. Tarihi Selimiye Kışlası’nın otel ve kongre merkezi olacağı haberini kapak konusu yapan dergi, bu fikrin 8 yıl önce Prof. Ahmet Vefik Alp tarafından ortaya atıldığında çok şiddetli tepkiyle karşılanmış olmasına rağmen, şimdilerde konuşulmaya başlanmış olmasının öngörülerinde ne kadar haklı olduğuna da değiniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bu konuda yaptığı açıklamayı, Sanat Tarihçisi Esat Sönmez’in kaleminden belki de ilk kez duyacağınız “Selimiye Kışlası’na bakmak demek,  aslında Osmanlı’nın en karmaşık ve iç işlerinde en kanlı tarihine de bakmak demektir” yorumuyla kapak haberine taşıyan 160 sayfalık derginin diğer haberleride son derece ilginç konulardan oluşuyor. İşte bu haberlerden bazıları:

Kadıköy’e çağdaş otopark… Kadıköy, İstanbul’un en çağdaş otoparklarından birine kavuşuyor. Çarşı içinde eskiden ‘Çinili Pasaj’ olarak bilinen alanda yapımı devam eden otoparkın, Temmuz ayında açılması planlanıyor.

İSPARK’la Park Et, Devam Et… İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan “Otopark” sorununa çözüm getirmek üzere kurulan İSPARK’ın bugüne kadar yapılan çalışmalarını yeni Genel Müdürü Mehmet Çevik, Kadıköy Life okurları için anlattı.

Turgut Göksoy ile zamanda yolculuk… Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı ve Özel Bölge Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy, başarılı hekimliği kadar koleksiyonculuğu ile de tanınıyor.

Bir zanaat olarak terzilik… Moda artık takip edilemeyecek kadar çeşitlendi mi? Her yerde televizyon programları ve moda tasarımcıları mı var? Bir de modayı eski zamanların sayılı Beyoğlu terzilerinden Eşref Şeker’in kelimeleriyle okuyun.

Gayri Bahar Gelmişti Kadıköy’üme… “Moda’da Bomonti’de çayla poğaçanın, Kalamış’ta Köhne’de bir bardak çayla alınacak huzurun, Fenerbahçesi’nde o ağacın altı’nda yarin kulağına fısıldanacak en büyük aşkın, Bağdat Yolu’nda o bahçeli köşkler arasında yapacağınız faytonlu piyasa’nın keyfi coşmaktadır o gün içinizde.” Bir Sertaç Kayserilioğlu yazısı…

İkinci RHISOS Bostancı’ya… İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, yıldızlı şehir otelciliğine “The Bostancı Hotel” ile giren Yılmazlar Şirketler Grubu, üçüncü oteli için yine Bostancı’yı tercih etti…

Anadolu Yakası’nı yakından ilgilendiren pek çok özel haber

Çoğunu ilk kez duyacağınız Anadolu Yakası’nı ilgilendiren pek çok haberin yanısıra; Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Enis Fosforoğlu, Melih Arat ve Dr. Sinan İbiş’in sadece Kadıköy Life okurları için kaleme aldıkları birbirinden ilginç konular… Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar haberlerinin de yer aldığı Kadıköy Life sayfalarında ayrıca, “Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?.. Mekânlar, Cemiyet Haberleri, Nişan, Düğün ve Açılış Haberleri…

Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler: Remzi Kitabevleri bütün şubeleri. Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları. Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Seyhan Müzik Evi, Kadıköy Mephisto, Fima, CKM Kybele Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş Market, Nezih Gurme Marketleri, Moda Eyfel Pastanesi, Moda Alp Kitabevi, Barker Gençlik Merkezleri…

www.haberistanbul.org  & www.anadoluyakasi.net  &  www.kadikoylife.com

Etiketler: , , , ,
📆 22 Mart 2012 Perşembe 12:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR