MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Süreyya operası’nda opera afişleri sergisi!
Süreyya operası’nda opera afişleri sergisi!


Opera tarihine afişlerle yolculuk…

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, sanatseverleri özel bir sergi ile Türk Opera Tarihine yolculuğa çıkarıyor. Süreyya Operası’nda 17 Mart -21 Nisan tarihleri arasında açılacak Opera Afişleri Sergisi ile 1941-2011 tarihleri arasında Türkiye de oynanan opera eserlerinin afişleri ilk kez sergileniyor.

Kadıköy Belediyesi’nin bir eğitim ve kültür hizmeti olarak ilk kez  açacağı Opera Afişleri Sergisi’ni Süreyya Operası Genel Sanat Yönetmeni Murat Katoğlu ile Aslı Ayhan ve Gizem Tüzün tasarlayıp hazırladı.  1941 yılında ilk temsilini veren Türk Opera Topluluğunun 70 yıllık repertuvarını ilk kez  bir araya getirerek, gün yüzüne çıkartacak olan sergi, İstanbul’da sergilendikten sonra başka şehirleri de dolaşacak.

Sergi, 1941 yılından başlayarak kronolojik sırayla önce Ankara’da Devlet Konservatuarı, 1960’dan itibaren İstanbul Şehir Operası, 1982’den başlayarak İzmir Devlet Operası ve sonra Mersin, Antalya, Samsun operalarının afişlerini de ilk kez bir araya getiriyor.

 

17 Mart-21 Nisan tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sanatseverlerle buluşacak. Bu Özel serginin açılış törenine ev sahipliğini ise Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yapacak.

 

 

TARİH :16 Mart 2012 Cuma saat 18.00 (Açılış kokteyl)

YER : Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası-Bahariye cad. Kadıköy

📆 14 Mart 2012 Çarşamba 10:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR