MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Eğitim, Flaş, Toplum » “Hedef Sensin – Madde Bağımlılığına Hayır”Projesi Başladı!
“Hedef Sensin – Madde Bağımlılığına Hayır”Projesi Başladı!


Ataşehir Belediyesi, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın işbirliği ile gerçekleşen, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteklediği “Madde Bağımlılığı İle Mücadele” etkinlikleri Ataşehir’de başladı.

Ataşehir ilçesinde bulunan toplam 15.000 lise öğrencisine yönelik başlatılan “Hedef Sensin- Madde Bağımlılığına Hayır” projesi Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen tiyatro gösterimleri ve madde bağımlılığına karşı bilgilendirici sohbetlerle devam ediyor.

Proje kapsamında; sigara, alkol, uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılığına karşı, gençlere eğitimler verilerek, bu güncel mesele konusunda farkındalık yaratmak, bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddeler hakkında bilgilendirmek, yanlış olan bilgilerin doğrusunu aktararak madde kullanım problemini azaltmak hedefleniyor.

Program kapsamında hafta içi her gün sabah ve öğlen 650’şer kişilik gruplarla gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler madde bağımlılığının evrelerini ve zararlarını anlatan bir tiyatro gösteriminin ardından İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından verilen bilgilendirme seminerine katılıyor. Ayrıca etkinliklere katılan öğrencilere konuya ilişkin kitapçıklar dağıtılıyor. Kitapçıklarda; “madde bağımlılığı nedir, bağımlılık yapıcı maddeler nelerdir, bir kişi ne zaman bağımlı sayılır?” gibi konu başlıkları bulunuyor. Toplam 12 gün sürecek program 27 Mart tarihinde sona erecek.

 

📆 13 Mart 2012 Salı 15:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR