MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Toplum » Toplum Polisleri Ataevi’nde!
Toplum Polisleri Ataevi’nde!


Ataşehir Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce İnönü Ataevi’nde gerçekleştirilen güvenlik toplantısında; Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Büro Amirliği’nde görevli olan polis memurları hırsızlık başta olmak üzere çeşitli suçlara karşı alınacak ve alınması gereken önlemleri anlattı.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destek Büro Amirliği’nde görevli Polis memuru Ali Osman Alkan, katılımcılara kapı kilitlerinin nasıl olması gerektiğinden, komşularıyla ilişkilerin düzenlenmesine kadar birçok konuda bilgi verdi. Osman Alkan, özellikle büyük kentlerde komşuluk ilişkilerinin zayıf olduğunu, aynı apartmanda oturan kişilerin bile birbirini tanımadığına dikkat çekti. Alkan, bu durumun güvenlik zafiyeti doğurduğunu söyledi.

Komşuluk ilişkilerinin sıkı olmasının ve insanların birbirlerini tanımasının özellikle hırsızlık suçunu azalttığına dikkat çeken Alkan, apartman kapılarının da mutlaka kapalı olması gerektiğine ve kapı zillerine isimlerin sadece baş harflerinin yazılmasının önemine değindi. Ataşehir Belediyesi İnönü Ataevi’nde düzenlenen toplantıya yoğun ilgi gösteren Ataşehirliler de, Toplum Destek Büro Amirliği görevlilerine çeşitli sorular yöneltti.

📆 08 Mart 2012 Perşembe 13:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR