MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » “Unutulmaz Kadın Portreleri” Resim Sergisi Açıldı!

“Unutulmaz Kadın Portreleri” Resim Sergisi Açıldı!8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Ataşehir Belediyesi “Ana Renkler Resim Kursu” öğrencilerinin hazırladığı “Unutulmayan Kadın Portreleri Sergisi” ile kutlandı.

Ataşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik açtığı sanat kursları arasında en çok ilgi gören Ana Renkler Resim Kursuna Ekim ayından itibaren devam eden kadınların yaptığı, dünya ve Türkiye’de; siyasetten sağlığa, sanattan kültüre kadar çeşitli alanlarda damga vurmuş kadınların portrelerinden oluşan sergide 150 tablo yer aldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve birim müdürlerinin de katıldığı serginin açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdür Vekili ve Ana Renkler projesinin mimarı Gamze Akkuş İlgezdi, projenin amacının “Evde oturan kadınları sosyal hayatla bütünleştirmek” olduğunu vurguladı. Sosyal hayattan kopuk olan annelere yönelik bu projenin adının da bu nedenle “Ana Renkler” olduğunu vurgulayan Gamze Akkuş İlgezdi şunları söyledi: “Her ne kadar projenin fikri benden çıkmış olsa da projeyi yürüten öğretmenlerimizdir. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Kadının elinin attığı her şey yeşeriyor, güzelleşiyor. Kadınların ne kadar başarılı olduğunu bu projede bir kez daha gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de yaptığı konuşmada; Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Nene Hatun, Halide Edip Adıvar, Türkan Saylan ve Bahriye Üçok’ların Cumhuriyetin kurulup yaşatılmasında büyük emek ve katkıları olduğunu belirterek “Hepsini saygı ve şükranla anıyorum” dedi. Kadınların toplumdaki en etkin güç olduğuna dikkat çeken Başkan İlgezdi, “Bu ülkenin milli ve manevi değerlerinin yok edilmesinin önündeki en büyük engel kadınlarımızdır. Kadınlarımız toplumda öncü rollerini üstlendikleri sürece tüm değerlerimiz dimdik ayakta olacak ve gelişerek yaşayacaktır. Bu nedenle Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde bu sergiyi açmaktan büyük mutluluk duyuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışını yapan Başkan İlgezdi, kurs öğretmenlerine teşekkür plaketi verdi. Ayrıca kurs öğrencileri de kendilerini böyle bir proje ile buluşturduğu için Gamze Akkuş İlgezdi’ye teşekkür ederek plaket verdiler.

Başkan İlgezdi sergideki tabloları tek tek inceleyerek,  tabloları yapan kadınlarla sohbet etti.

 

 

📆 08 Mart 2012 Perşembe 10:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR