MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Manşet, Toplum » Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum!
Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum!


Ataşehir Belediyesi, “Van depreminin ve depremzedelerin unutulmaması için” 01-07 Mart tarihleri arasındaki Deprem Haftası’nda Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa “Van’daki Kardeşlerim Üşümesin Diye Resim Yapıyorum” etkinliğini düzenliyor.

Etkinlik kapsamında; öğrencilerden depremin etkisini ve deprem algısını anlayabilmeleri için, deprem konulu resimler yapmaları istenecek. Öğrenciler tarafından yapılan resimler 01 Mart günü Yeditepe Üniversitesi’nde saat 11.00’de toplanacak.

Ataşehir Belediyesi tarafından, getirilen her resim karşılığında Ataşehirli çocuklara Van’daki deprem bölgesine yardım yapabilmeleri için; battaniye, atkı, eldiven, bere gibi malzemeler verilecek. Çocuklarda bu malzemeleri kolilere yerleştirerek Van’daki çocuklara ulaştırılmak üzere teslim edecekler. Aynı gün malzemeler Van için yola çıkacak.

Bu etkinlik ile aynı zamanda “En çok çocukla aynı anda resim toplama rekoru” kırılmaya çalışılacak. Dünya Çocuk Rekorları Kurumu adına etkinliği izleyecek olan Prof.Dr. Orhan Kural eğer rekor kırılırsa, rekoru tescilleyecek.

Toplanan resimlerin üzerinde analizler yapılarak, daha sonraki zamanlar da çocuklardaki deprem algısı ve etkisi üzerine bir bildiri yayınlanacak.

 

Etkinliğimize tüm Basın Mensuplarımız davetlidir.

 

Tarih:  01 Mart 2012

Yer:    Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu / Ataşehir

Saat:   11:00

 

Etiketler: , , ,
📆 29 Şubat 2012 Çarşamba 16:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR