MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Haydarpaşa’da denize yağ akıyor
Haydarpaşa’da denize yağ akıyor


Tarihi Haydarpaşa garı açıklarından denize yağ şeklinde kimyasal madde akıyor. Deniz üzerinde kalın tabaka oluşturan kimyasal maddenin 2 gündür aktığı ve ciddi şekilde kirliliğe neden olduğu belirtildi.

Nereden aktığı belirlenemeyen yağın deniz canlılarını tehdit ettiği de ifade edildi. Su üzerindeki yağ tabakası nedeniyle martıların da 2 gündür kıyıya yaklaşmadığı bildirildi. Haydarpaşa gar binası ile Et Balık Kurumu arasındaki Çayırbaşı mevkiinden deniz suyuna karışan madde su üzerinde rahatlıkla görülebiliyor. Yaklaşık bir futbol sahası büyüklüğündeki alana karışan yağın kaynağı bilinmiyor. Vatandaşların tepkilerine neden olan yağın oluşturduğu koku ise metrelerce uzaktan hissediliyor.

Bu arada, çevrede yaşayan vatandaşlar ise olaya tepki gösterdi. Denize yağ akıtıldığını belirten Muftafa Yaltıraklı, “İki gündür denize yağ akıyor. Kimse ilgilenmediği için kuşlar bile kıyıya yaklaşamıyor. Su üzerinde kalın yağ tabakası oluştu. Çevreye verilen zarardan dolayı insanlığımızdan utanıyoruz.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Salih Durmaz isimli vatandaş da, “İki gündür ağır kokusu olan bişrey denize akıyor. Denizi aşırı derecede kirletti. Kimse nereden geldiğini bilmiyor. Kuşlar ve canlılar pislik nedeniyle kıyıya yaklaşamıyorlar.” dedi. CİHAN

Galeri
📆 25 Ocak 2012 Çarşamba 14:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR