MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kumar baskınından, ‘tahliye tüneli’ çıktı

Kumar baskınından, ‘tahliye tüneli’ çıktıİstanbul’da, Jandarma ekiplerinin bir villaya iki hafta arayla yaptığı operasyon, kolluk kuvvetlerinin operasyonlarına karşı müşterileri ‘tahliye tüneli’ hazırlandığını ortaya koydu. Sivil kıyafetli jandarma timlerinin villa içine müşteri kılığında girerek yaptıkları tespitin ardından başlatılan operasyonda 77 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’daki kumar merkezleri polisin ve jandarmanın onlarca operasyonuna rağmen hız kesmeden faaliyetlerini sürdürüyor. Beykoz bölgesindeki bir villaya ilk olarak 17 Eylül 2011 tarihinde giren jandarma timleri bu operasyonda kumar malzemelerine el koymuş ve çok sayıda kişi hakkında yasal işlem yapmıştı.

Aynı yere 1 Ocak 2012 tarihinde giden ekipler aynı manzara ile bir kez daha karşılaşmış ve kumar oynayan-oynatanlar gözaltına alınmıştı. İstanbul Jandarma Komutanlığı aynı villada yine kumar oynandığı bilgisi üzerine sivil kıyafetli jandarmalar müşteri kığlında villaya girdi. Jandarma görevlilerinin yaptığı tespitler baskın durumunda alınan önlemleri gözler önüne serdi. Güvenlik kameralarından tel örgülere kadar villa çevresinde kuş uçurtmayan kumarhane işletmecilerinin villanın bahçesinde bir tünel hazırladıkları da ortaya çıktı. Bu tünelin baskın durumunda kumar oynayan önemli kişileri ve kumar malzemelerini tahliye amaçlı kullandıkları belirlendi.

Sivil personelin verdiği bilgiler ile harekete geçen jandarma timleri sivil araçlarla villaya baskın yaptı. 34 müşteri ile 43 çalışanı gözaltına alan ekipler 3 adet rulet masası, 2 adet rulet masası çuhası, 12 adet yarım ay şeklinde kumar masası, 4 bin 812 adet kumarda kullanılan renkli fiş ile 45 deste oyun kâğıdı ele geçirdi.

BAHÇEDE GİZLİ GEÇİT
Jandarma ekiplerinin villanın bahçesinde yaptıkları incelemede yapılan tünelin tahliye amaçlı kullanıldığı belirlendi. Tünelin villanın arkasındaki ana yola çıktığı belirlendi. Gözaltına alınan N.A “kumar oynanması için yer ve imkân sağlama” suçundan adliyeye sevk edildi. diğer 34 kişi hakkında ise yasal işlem yapıldı. CİHAN

📆 24 Ocak 2012 Salı 14:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR