MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Bayraktar, ‘Herkese tapusunu vereceğiz’
Bayraktar, ‘Herkese tapusunu vereceğiz’


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2B yasa tasarısı meclisten onay aldıktan sonra herkese tapusunun verileceğini söyledi. Açıkgözlere ve provokatörlere vatandaşların itibar etmemesini isteyen Bakan Bayraktar, “Kesinlikle 2B meselesini halletmeden sizinle karşı karşıya gelmeyeceğiz.” dedi.

Ümraniye’ye bağlı Hekimbaşı, İnkilap ve Kazımkarabekir Mahalleleri’nde kentsel dönüşüm uygulanacağı haberlerinin medyada yer alması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ümraniye Nikah Sarayı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıya, salonda yer kalmadığı için bazı vatandaşlar da içeri giremedi. Bunun üzerine güvenlik görevlileri ile dışarıda kalan vatandaşlar arasında sözlü tartışma yaşandı.

Bakan Erdoğan Bayraktar Resmi Gazete’de yayınlanan karar hakkında bilgi verdi. Küçük parsellere depo konutlar yapabilmek için böyle bir karar çıkarıldığını anlatan Bayraktar, “Biz bir Bakanlar Kurulu kararı çıkardık. 2B çıkıyor, orada küçük parseller var. Bunları çözmek için depo konut yapalım. Depo konutlarla onların problemlerini daha rahat çözeriz diye; ama biraz tedirginlik oldu. Bu biraz aksayacak. Önce tapuları vereceğiz. Tapuları verdikten sonra da konutları yapmayacağız, daha sonra yapacağız.” diye konuştu.

2B yasasının en geç gelecek hafta meclise geleceğini dile getiren Bakan Bayraktar, “2B yasası inşallah bir aksaklık olmazsa bu hafta, aksaklık olursa önümüzdeki hafta meclise gelecek. Süratle 20 gün içinde meclisten geçireceğiz. 2B’nin özü şu; yerinden yöresinden imkan bulamayıp, büyükşehire iş bulmak için gelen hazine arazisinde kendine barınak bulan insanları devlette mağdur olduğu için hak sahibi tapu sahibi yapmaktır.” ifadelerini kullandı.

“PROVOKATÖRLERE FIRSAT VERMEYİN!”

Vatandaşları provokatörler ve açıkgözlülere karşı uyanık olmaları konusunda uyaran Bakan Bayraktar, “Biz hep beraber açıkgözlere, provokatörlere ve bu işi engellemeye çalışanlara hep beraber karşı çıkmamız lazım. Ümraniye bu yasa sonrası için aşağı yukarı hazır. Yasa çıktığı zaman Maliye Bakanlığı belediye ile birlikte ortaklaşa tebligatlar yapılacak. Vatandaşlar 6 ay süre içinde gidecek müracaat edecek. Peşin almak isteyen peşin taksitle almak isteyen taksitle alabilecek. Tapusu da kendisine verilecek. Ondan sonraki iş kendi mecrasında yürütülecek. Biz 2B çıkıyor diye bu işleri daha kolay yapalım istedik. Çünkü İstanbul deprem bölgesi. İstanbul’da hem deprem dönüşümü hem kentsel dönüşüm yapmak zorundayız.” şeklinde konuştu.
Herkese tapusunun verileceğini ifade eden Bakan Bayraktar, “Şuanda taslak halinde olan 2B kanunu çıkartacağız. Size tapularınızı vereceğiz. Siz de bize yardımcı olacaksınız. Kafanızı bulandırmak isteyenlere ‘hadi oradan’ diyeceksiniz. AK Parti bu halkı mağdur etmez. Recep Tayyip Erdoğan sizlerden biridir sizi mağdur etmez.” diye konuştu.

Bakan Bayraktar’ın konuşmasının ardından bazı vatandaşların sorularını cevapladı.

Bakan Bayraktar daha sonra salondan ayrıldı. CİHAN

Galeri
📆 23 Ocak 2012 Pazartesi 16:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR