MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş » Adalar Belediyesi’ne usulsüzlük operasyonu!
Adalar Belediyesi’ne usulsüzlük operasyonu!


Adalar Belediyesi’nde, usulsüzlük yapıldığına ilişkin gelen ihbarları değerlendiren polis operasyon yaptı. Yol bakım onarım çalışmalarında, yemek ve temizlik ihalesi ile personel alımı konularında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Adalar Belediyesi’ne operasyon düzenleyen polis, suç unsuru oluşturacak belge ve delilleri aradı.

Adalar Belediyesi’ne düzenlenen operasyonda; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü’ne gelen yolsuzluk ihbarları dikkate alındı. 20 Ocak güne gelen e-posta ihbarlarında, Adalar Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü’nün yol bakım onarım çalışmaları, memur personele yemek hizmeti, katı atıkların toplanması, cadde ve sokakların süpürülmesi, kıyıların temizliğinin yapılması, atık nakledilmesi, bilgisayar kullanıcısı hizmet alımı, atölye ve garajlarda çalıştırılmak üzere 12 adet güvenlik hizmeti alımı ile Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2010 yılı ve sonrasındaki tahakkuk fişlerinde usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

İddialar üzerine Adalar Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Başsavcılığın verdiği talimat doğrultusunda Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün harekete geçti. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabah saatlerinde Adalar Belediyesi’ne operasyon düzenledi. Baskında başta Fen İşleri Müdürlüğü olmak üzere bütün birimlerde arama yapıldı. Arama sırasında Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli iki uzman polis de hazır bulundu.

Delillerin karartılmaması için operasyonun Pazar günü yapıldığını belirten emniyet kaynakları, belediye binasında suç unsuru teşkil eden belge ve evrakların arandığını belirtti.

Cihan

📆 23 Ocak 2012 Pazartesi 13:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR