MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Göztepe, Manşet, Toplum » İyilik meleği: Med Partners
İyilik meleği: Med Partners


Ülkemizde halen eğitimden sağlığa ve kadın haklarına kadar çare bekleyen birçok sosyal sorun bulunuyor. Bu sorunların çözümlerine yardımcı olmak isteyen kurum ve kuruluşlar da zaman zaman harekete geçerek oldukça başarılı sosyal kampanyalara imza atıyor. Bu kuruluşların başında ise 1990 yılından beri başarılı reklam çalışmalarıyla olduğu kadar etkili PR fikirleriyle de sık sık gündem yaratan Med Partners Reklam ve Halkla ilişkiler Ajansı geliyor. Ajans, 5 yıldan beri düzenli olarak gerçekleştirdiği yaratıcı PR fikirlerinden Yemek Şöleni ve Mini Star Çocuk Şenliği ile hem sosyal sorunların çözümüne katkı sağlıyor hem de tüm katılımcıların harika zaman geçirmesini sağlıyor.

Med Partners’ın ödüllü sosyal sorumluluk projesi Yemek Şöleni

Sosyal kampanyalar, her zaman reklam sektörünün öncelikleri arasında… Med Partners Reklam ve Halkla İlişkiler Ajansı ise bu konuya en fazla kafa yoran ve yaratıcılığını konuşturan ajanslardan biri. Bu yüzden her yıl düzenli olarak ünlü markaların sponsorluğunda ve Türkiye’nin ünlü isimlerinin katılımlarını sağlayarak iki ayrı etkinlik gerçekleştiren ajans, elde edilen gelirle de daha önceden belirlenen bir sosyal sorunun çözümüne destek oluyor. Bu etkinliklerden biri olan Yemek Şöleni, gerek halkın her kesiminden yarışmacıların belirlenen bir konseptte hazırladıkları tariflerle katıldıkları yemek yarışması gerekse de gün boyu süren gösteri, mini konser ve seminer gibi aktiviteleriyle tüm konukların eğlenceli vakit geçirdikleri son derece keyifli bir organizasyon. Organizasyonun teması olan yemek yarışmasında ise yarışmacılar, en iddialı oldukları yemek tariflerini ünlü sanatçı, gurme ve profesyonellerden oluşan bir jüriye beğendirmeye çalışıyor. Dereceye girenlerin yanı sıra Yemek Şöleni’nde yarışan tüm finalistler de birbirinden değerli hediyeler kazanıyor. Organizasyona her yıl yaklaşık 1000 kişi katılıyor. Bu yıl, ihtiyacı olan kadınlara destek ve eğitim vermek, meslek kazandırmak amacıyla hayata geçecek Lions Ata Evi projesine katkı yapmak üzere gerçekleşen Yemek Şöleni organizasyonu, Amerika’da 18.000 proje içinden sıyrılarak PR IDEA ödüllerinde birincilik elde etmiş durumda… Yemek Şöleni, geçtiğimiz yıllarda ise Zeynep Kamil Hastanesi Yeni Doğan Katı, Bolluca Çocuk Köyü, Küçük Bakkalköy Eğitilebilir Engelli Çocuklar Eğitim Merkezi, Göztepe Devlet Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi için düzenlenmişti.

“Reklam dünyası, markalara örnek olmalı”

Yarışmalar, eğlenceli aktiviteler, sürpriz ödüller ve gösterilerle katılan herkese unutamayacakları bir gün yaşatan Mini Star Çocuk Şenliği organizasyonu ise aynı şekilde gelenekselleşmiş bulunuyor. Çocuk Şenliği de her yıl bir sosyal sorumluluk projesinin çözümüne destek olmak üzere Türkiye’nin önemli markalarının ve yıldız isimlerinin katılımlarıyla düzenleniyor. Med Partners Reklam ve Halkla İlişkiler Ajansı Başkanı Binnur Akay; “Türkiye’de sosyal sorumluluk anlamında ilgi bekleyen sorunlar ve bu sorunların çözümü için üzerimize düşen görevler var. Biz reklamcılar, bu sorumluluğu ve hassasiyeti göstererek birlikte çalıştığımız markalara örnek olmak durumundayız. Ajans olarak bu görevi yerine getiriyoruz.” sözleriyle ajansın bakış açısını özetliyor. Med Partners Müşteri Direktörü Müge Akay ise “Hem Yemek Şöleni hem de Mini Star Çocuk Şenliği, sosyal sorumluluk anlamında olduğu kadar gördükleri ilgi, genel konseptleri ve sponsor markalar adına yarattıkları marka değeri açısından da son derece başarılı PR çalışmaları… Böyle keyifli organizasyonlarla insanlara yardım eli uzatıyor olmaksa bizleri ayrıca mutlu ediyor” diyor. Med Partners Reklam ve Halkla İlişkiler Ajansı, Türkiye’nin ilk toz deterjan markası Tursil tarafından çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Anadolu’da ihtiyaç duyulan okullara kütüphaneler açmayı amaçlayan “Tursil’in Akıllı Çocukları” projesine de PR desteği veriyor.

Galeri
📆 19 Ocak 2012 Perşembe 16:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR