MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Kültür-Sanat, Manşet » Özel Marmara İlköğretim Okulu’nda konser
Özel Marmara İlköğretim Okulu’nda konser


Özel Marmara İlköğretim Okulu Müzik bölümü tarafından 18 Ocak 2012 Çarşamba günü Marmara Eğitim Kurumları Hasan Ali Yücel Salon’un da Müzik Konseri düzenledi.

‘Müzik Tarihinde Klasik Dönemden Çağdaş Döneme Müziğin Gelişimi ve Çağdaş Bir Türk Bestecisinin Profili’’ adı altında verilen konserde; Klasik dönem bestecilerinden L.Van Beethoven ve Çağdaş Türk bestecilerinden M. Erhan Tanman’ın eserleri seslendirildi.

Özel Marmara İlköğretim Okulu, Maltepe ilçesinde bulunan okullarının öğrencilerinin sanat ve kültür anlayışlarına katkıda bulunabilmek, hayat ile müzik arasında bir bütünlük sağlanarak öğrencilerin daha aktif ve başarılı olmaları amacı ile ilçe okullar da bu etkinliğimize davet etmiştir. 12 okuldan 360 öğrencinin katıldığı konser öğrenciler tarafından beğeniyle dinlendi.

Konsere katılan sanatçılar; Piyanist Can Okan, solo çello Merve Kalaycı ve yaylı çalgılar dörtlüsü; 1.Keman Esin Yardımlı, 2. Keman Armağan Ercan, viyola Mustafa Kurt ve çelloda Şemsa İdil Ural birbirinden değerli eseleri seslendirdiler. Konser sonrasında Özel Marmara İlköğretim Okulu Müdürü Hande Bozkurt tarafından plaketleri takdim edildi.

Galeri
📆 19 Ocak 2012 Perşembe 13:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR