MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Şükür, Türkiye’yi iyi temsil ettiği için Gülen’i seviyorum!
Şükür, Türkiye’yi iyi temsil ettiği için Gülen’i seviyorum!


AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Fethullah Gülen Hocaefendi‘nin Türkiye’yi dünya üzerinde iyi temsil ettiği için sevdiğini söylüyor. Şükür, “Hizmetleri takdirle karşılanması gereken bir insanın yaşadıkları, ona bakış açımı daha da saygın ve sevgi dolu bir hale getiriyor.” diyor.

 

Fethullah Gülen Hoca-efendi’ye olan yakınlığı sebebiyle bazı kesimlerin boy hedefi haline gelen Galatasaray’ın efsane gölcüsü ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Hocaefendi’yi neden bu kadar sevdiğini anlattı. “Hizmetleri takdirle karşılanması gereken bir insanın yaşadıkları, ona bakış açımı daha da saygın ve sevgi dolu bir hale getiriyor.” diyen Şükür, değerleri ve inancı noktasında Gülen’e saygı duyduğunu, bunu söylemekten de hiçbir zaman sakınmadığını kaydediyor: “Çünkü, dünya üzerinde Türkçeyi, Türkiye’yi iyi bir şekilde temsil ediyor. Hele böylesine dönemlerde, en ihtiyaç duyduğumuz anlarda böyle bir avantajımız var. Cumhuriyet tarihi boyunca çok önemli değerler vardı ama istenilen gibi değildi. Ülkemizin her platformda, yanlış anlatılma çabası içerisinde olduğu süreçlerde bununla ilgili çabalarını hep takdirle karşılamışımdır.”

 

 

Siyasetin beklentilerini fazlasıyla karşıladığına işaret eden Hakan Şükür, sadece AK Partili bir milletvekili olarak değil, toplumdaki farklı görüşlerin hepsini kucaklayacak şekilde görev yapmak istediğini belirtiyor. Bu kapsamda eleştiri konusu olan TV yorumculuğunun yasal bir sorun teşkil etmediğini, Meclis’teki çalışmalarını aksatacağını düşünmediğini vurguluyor. Futbol camiasının sorunlarını bildiğini de ifade eden AK Partili vekil, ancak Futbol Federasyonu ve kulüplerin özerk olduğuna, bu bünye içinde bazı şeylere çözüm bulmanın zorluğuna dikkat çekiyor.

 

 

AK Partili vekil, “Futbol mu siyaset mi?” sorusunu ise şöyle cevaplıyor: “Öyle bir tercih yapmak doğru olmaz. Futbolu doya doya, büyük keyifler alarak ve başarılar elde ederek yaşadım. Takım başarısı olarak da bireysel başarı olarak da çok şeyler yaşadım. Burayı da bir takım olarak görürsek, başarılı bir takımdayım, AK Parti bünyesinde olmaktan mutluyum. Bu başarıyı daha da yukarılara çıkarmak için buradayım. Futbol ile burası arasında inanılmaz derecede paralellik gösteren şeyler var. Siyaseti de iyi anlayabileceğimi düşünüyorum.”

 

 

Hakan Şükür, Meclis Futbol Takımı’nda arkadaşlarına taktik verip vermediği sorusu üzerine, taktik değil de futbolun gerekli sistemlerini zaman zaman anlatmaya çalıştığını ancak takım arkadaşlarının hepsinin futbolu bildiğini aktarıyor. Şükür, kendisi gibi eski bir futbolcu olan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın futbol bilgisini övmeden geçmiyor: “Devlet başkanlarıyla yaptığı maçta da o yeteneklerini gösterdi.

 

Saha görüşü, yani Türkiye’yi, dünyayı bir saha olarak görürseniz, futbolun ona bugünkü başarısında çok şey kattığını düşünüyorum. Oradan yola çıkarak kendimin de verimli olacağını düşünüyorum. İstanbul Belediye başkanlığı döneminde Sayın Başbakan’la çok maç yaptım. Sosyal etkinliklerde beni yanında görmek istiyordu. Genel başkanıma hem insani hem siyasi olarak büyük bir hayranlık duyuyorum.”

Zaman

📆 16 Ocak 2012 Pazartesi 10:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR