MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Sarıyer Belediyesi Halk Eczanesi törenle açıldı
Sarıyer Belediyesi Halk Eczanesi törenle açıldı


Sarıyer Belediyesi’nin sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara doktor kontrolünde ve reçete karşılığında ücretsiz ilaç yardımı yapmayı amaçlayan Halk Eczanesi törenle açıldı.

Sarıyer Büyükdere Caddesi’ndeki Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Halk Eczanesi’nin açılışına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra CHP İstanbul milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil ve Mehmet Sevigen, CHP’li belediyelerin yöneticileri ile CHP il ve ilçe örgütü yöneticileri katıldı.

4_shop

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, açılış konuşmasında, Halk Eczanesi’nin, sosyal dayanışmayı artırmayı ve sosyal güvenceden yoksun vatandaşların ilaca ulaşmasını sağlamayı amaçladığını söyledi.

Türkiye genelinde milyonlarca insanın herhangi bir sosyal güvencesi olmadığını belirten Başkan Şükrü Genç, “Halk Eczanesi ile Sarıyer’de bu durumda olan vatandaşlarımız tedavi olabilecek, tedavisini sürdürebilecek” dedi.

Başkan Şükrü Genç, sosyal güvencesi olmadığı için doktor ve ilaca ulaşamayan vatandaşlarımızın, tedavi edilebilecek hastalıklar nedeniyle yaşamını kaybetmek durumunda kaldığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızın evlerinde ve işyerlerinde kullanmadığı ilaçları kontrol edilerek yerinde teslim alınacak. Halk Eczanesi’ne verilen ilaçlar, reçete karşılığında ve doktor gözetiminde yoksul ve sosyal güvencesiz vatandaşlara herhangi bir ücret talep edilmeden ulaştırılacak. Bunu bir insanlık görevi olarak kabul ediyoruz.”

Halk Eczanesi’nin açılış kurdelesi CHP İstanbul milletvekilleri Bihlun Tamaylıgil Mehmet Sevigen ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından kesildi.

Günü geçmemiş ilaçların yanı sıra medikal, ortopedik ve sarf malzemelerini yerinde teslim alan Halk Eczanesi görevlileri, bu malzemeleri de sosyal güvencesi olmayan Sarıyerlilere yine reçete karşılığında ve doktor gözetiminde teslim ediyor. İlaç, medikal, ortopedik ve sarf malzemelerini Halk Eczanesi’ne ulaştırmak isteyenler ve ilaca ihtiyacı olan vatandaşların başvuracağı telefon numaraları şunlar:

Sağlık İşleri Müdürlüğü: (0212) 242 19 14 Alo İlaç: (0212) 242 41 76

📆 31 Temmuz 2009 Cuma 12:38   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Sarıyer Belediyesi Halk Eczanesi törenle açıldı” için bir cevap

  1. erol öztürk dedi ki:

    çok merak ediyorum şuanda ülkemizde sosyal güvencesi olsun olmasın muayene olamayan ve ilaç alamyan insanımız varmı?açılan eczane belliki bir iyiniyetle açılmış ama sağlık promlemi buülkede büyük ölçüde giderilmiştir.daha düne kadar ssk ve devlet hastanelerinden muayene olmak için sabahın erken saatlerinde kuyruğa giren vatandaşlar bugün Ankarada önceden önünden geçemedikleri özel hastanelerden faydalanabilmektedirler.ve ilaçlarınıda özel eczanelerden sıraya girmeden almaktadırlar.Bu halk işte buyüzden Erdoğan’a oy veriyor.ben bir ssk emeklisi olarak hastalanmaktan çok hastanelerdeki kuyruktan ve çileden korkardım şimdi enyakındaki özel hastanede muayenemi oluyorum.bizlere bukolaylığı sağlayanlardan Allah razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR