MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat » Caddebostan’da Sesleri Arayış Sergisi

Caddebostan’da Sesleri Arayış Sergisi
Ressam Canan Aydoğan’ın “Sesleri Arayış” konulu resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. 15 Aralık 2011 tarihine kadar sanatseverlere açık kalacak sergide, sanatçının yozlaşma tehlikesi altındaki şehirlerin yalnızlığı ve ifade edilememiş hüzünleri anlatan çalışmaları yer alıyor. 


Eserlerinde düşünsel gelişimi yansıtma eğiliminde olan sanatçı, dışa vurumcu fırça darbeleriyle insanları, kenti, gizli yüzleri iç dünya gerçekliğini yansıtıyor. Canan Aydoğan, portrelerin betimleyici değil temsili işlevini öne çıkaran bir anlatımla oluşturduğu eserlerindeki kimliksiz yüzleri, sanatçı duyarlılığının dağınık halinin kadına yansıtılan ve tanımsız bırakılan portreleri olarak tanımlıyor. Resimlerinde belirgin bir şekle bürünmeyen portreler, dengelerin kırıldığı noktada beklenti ve düşe dönüşüyor.

 

Çalışmalarında kullandığı renkleri, kendi dünyasının yansıması olarak seçtiğini belirten Aydoğan’ın resimleri empresyonizmi simgeliyor.


Trabzon’da doğan Canan Aydoğan, Lüleburgaz lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul’da İktisat ve Pedagoji eğitimini tamamladı. Akbank Sanat Merkezi’nde Organizasyon Yöneticisi olarak görevini sürdüren Canan Aydoğan, kişisel atölyesinde yaptığı resimlerden oluşan birçok sergi düzenledi.  (İHA)

Galeri
📆 06 Aralık 2011 Salı 12:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR