MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Göztepe, Sağlık » Semt Polikliniğinin kapatılmasına Kadıköy CHP’den tepki!
Semt Polikliniğinin kapatılmasına Kadıköy CHP’den tepki!


Kadıköy’lülere 52 senedir sağlık hizmeti veren semt polikliniğinin kapatılmasına tepki gösteren CHP Kadıköy İlçe teşkilatından Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Janet Otoğlu imzasıyla yapılan basın açıklamasında;

“Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikliniği Kadıköy halkınındır.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikliniği İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Deprem Güçlendirmesi gerekçesiyle boşaltılmıştır.  Kadıköy Kuşdili Caddesinde 1959 yılından beri hizmet veren poliklinik, bu günden itibaren artık Kadıköy halkına hizmet veremeyecek.

Semt Polikliniği 52 senedir dahiliye, genel cerrahi, cildiye, üroloji, nöroloji, göz hastalıkları, nisaiye, KBB, çocuk ve göğüs hastalıkları bölümleriyle, 07:45- 17:00 saatleri arasında Kadıköy halkının hizmetinde olmuştu.

CHP Kadıköy İlçe yönetimi olarak halkımızı mağdur eden bu durumu kınıyoruz. Geçici olarak hizmet verecek bir yer gösterilmemesinden dolayı deprem güçlendirmesinin sadece bir bahane olduğu kanaatindeyiz. Halkımızın acil durumlarda zaman kaybı yaşamadan gerekli sağlık hizmetinin elinden alınması bizleri derinden üzmektedir. Güçlendirme bahanesiyle hizmet dışı bırakılan binanın yeniden bölgemize kazandırılmasını ve yetkililerin bu konuyla ilgili hızla bir açıklama yapmasını bekliyoruz “ şeklinde ifade edildi.

 

Etiketler: , , ,
📆 05 Aralık 2011 Pazartesi 18:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR