MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Hatasının Bedeli Büyük Oldu
Hatasının Bedeli Büyük Oldu


 

Kredi kartı şifresi yazılı kağıt parçasının da içerisinde bulunduğu cüzdanını düşüren vatandaş, bu hatasını pahalıya ödedi. Cüzdanı bulduktan sonra içerideki şifrenin kredi kartına ait olduğunu öğrenen şahıslar, 3 bin lira nakit para çektikten sonra kayıplara karıştı. Hatasının zararını büyük bedelle ödeyen vatandaş ise, “Bir daha asla şifreleri cüzdanda bırakmam.” dedi. 

Üsküdar, Hasippaşa Mahallesi’nde akşam saatlerinde fırından ekmek almak için otomobilinden inen Vedat Çolak bu sırada cüzdanını düşürdü. Cüzdanının cebinden düştüğünü fark etmeyen Çolak buradan ayrılınca, yoldan geçmekte olan 20-21 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir şahıs cüzdanı yerden aldı. Cüzdanın içini kontrol eden şahıs, daha sonra gecenin karanlığında gözden kayboldu. Tüm bu anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Cüzdanının kaybolduğunu farkına varan Çolak hemen ilgili bankaları arayarak, kredi kartlarını iptal etti. Ancak geçen bu süre zarfında içinde şifresi yazılı bulunan kredi kartından nakit 3 bin TL para çekildi. 

Tüm bu olan bitene anlam veremeyen Çolak, olayı şöyle anlattı: “Ekmek almak için fırının önüne gelmiştim. Herhalde otomobilimden indiğim sırada cüzdanım yere düştü. Ve ben fark etmeden ayrıldım. Şahsın cüzdanı alması da zaten güvenlik kamera kayıtlarında mevcut.” ifadelerini kullandı.

Bu olayın kendisine ders olduğunu ifade eden Çolak, “Kredi kartı şifrelerimin hepsi aynıydı. Sadece bir tanesi farklıydı. Farklı olanının şifresini de cüzdanın içine yazmıştım. Hırsız nasıl bulmuş o şifreyi anlam veremedim. Bir daha asla şifremi cüzdanın içine koymayacağım.” diye konuştu.(CİHAN)

📆 05 Aralık 2011 Pazartesi 09:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR