MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » Televizyonda sevdiği programı izleyemedi, mucit oldu

Televizyonda sevdiği programı izleyemedi, mucit olduAşırı yağmur ve kar yağışları nedeniyle televizyonda en sevdiği programı izleyemeyen Uğur Argadal, çanakların yağıştan etkilenmesini önleyen bir ürün geliştirdi. Elektronik teknik servisi bulunan Uğur Argadal, her türlü hava koşulunda çalışmaya devam eden ürününe “Çanakplus” adını verdi.

Buluşuna Türk Patent Enstitüsü’nden “Faydalı Model Belgesi” ve patent alan Argadal, “Kış aylarında evimde doğru dürüst televizyon izleyemiyordum. Bu sorun çok canımı sıkıyordu. Ayrıca her yıl anten ayarlarken çatılardan düşüp ölen meslektaşlarım oluyordu. Buna bir ‘dur’ demek için çalışmaya başladım ve uzun uğraşlar sonucu Çanakplus’u buldum. Buluşum kısa sürede ses getirdi. Amerika ve Rusya’dan bile distribütörlük teklifleri aldım” dedi.

Çanakplus’un basit bir yöntemle çalıştığını belirten Uğur Argadal, “Çanakplus öncesi, çanak anten arkasına yapıştırılan ısıtıcı teller ile homojen bir ısıtma sistemi kullanılıyordu. Bizden önce çanak anten ısıtması bir şekilde sağlanmıştı, ancak kimse LNB veya kolunu buz ya da kardan korumayı başaramamıştı. Çanakplus’da ısı 6 dereceye düştüğünde otomatik olarak çanak antendeki termostatlar ile komut verilir ve ısıtma başlar. Maximum 38 dereceye kadar yükselir ve kendini bu ısıda muhafaza eder. Böylelikle buz veya kar tutması mümkün olmayan çanak antenle yayın kesilmez.” diye konuştu.

YÜZDE 40 GÜÇLÜ SİNYAL
Geliştirdiği ürünün bağlı bulunduğu antenlerde yüzde 40 oranında daha yüksek sinyal kalitesine ulaşıldığını belirten Argadal, yüzde yüz Türk ürünü olan ve 5 yıl garanti verdiği ürünüyle birlikte “Klasik çanak antenlerin yağmurlu, rüzgârlı, fırtınalı ve karlı hava koşullarına bağlı televizyon ekranında oluşturduğu mozaikleşme, resim ya da ses kırklarına ve yayın kesikliklerine rastlanmıyor.” şeklinde konuştu.
Çanakplus, klasik çanak antenlerin yağmurlu, rüzgârlı, fırtınalı ve karlı hava koşullarına bağlı televizyon ekranında oluşan mozaikleşme, resim ya da ses kırklarına ve yayın kesikliklerine çözüm sunuyor. Çanakplus profesyonel anten teknolojisi ile hava muhalefetine bağlı yaşanan sinyal kayıplarını en düşük seviyeye indirerek normal çanak antenlerden ortalama yüzde 40 daha yüksek sinyal kalitesine sahip.

CİHAN

📆 30 Kasım 2011 Çarşamba 11:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR