MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » CHP Kadıköy ilçede atama krizi!
CHP Kadıköy ilçede atama krizi!


Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talebi doğrultusunda Kadıköy ilçe Başkanı Türer Ercan görevden alınmıştı.

Noter huzurunda çilingirle girildi!

Fakat seçilerek uzun zamandır görev yapmakta olan CHP Kadıköy İlçe Başkanı Türer Ercan bu duruma itiraz etti ve ilçeyi teslim etmek istemedi. Yeni atanan yönetim ise kısa bir süre bekledikten sonra bugün noter huzurunda çilingirle ilçe binasına girerek teslim alma girişiminde bulundu.

Hukuken düşmüş olan il yönetimi atama yapamaz!

İki başkanının görevden alınmasını protesto eden üyelerden Nadir Ataman ile Erol Şahin, il yönetim kurulundan istifa etti. İstifalar, eylül ayında göreve atanan İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’yı da koltuğundan etmişti.

Ancak Kadıköy’ün seçilmiş İlçe Başkanı Türer Ercan “Yapılan görevden alma ve atama hukuk dışıdır. Parti tüzüğümüze de aykırıdır. Ayrıca görevden alma kararı alan il yönetimi de istifalar nedeniyle, hukuken Sayın Nihat Matkap’ın deyimiyle düşmüştür. Dolayısıyla herhangi bir karar alamaz” dedi.

Geçici kurul atanabilir!

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Türer Ercan “Tüzüğümüz ve siyasi partiler yasasına göre de, görevden almalar olduğunda ilçe yönetimi atanamaz. İlçeyi seçime götürecek kayyum atanır. Ve kayyum hem siyasi partiler hem de CHP tüzüğünün ilgili maddeleri gereği 30 gün içinde kongreye gitmek zorundadır. Görevden alma işlemini Parti Tüzüğünün 43- C maddesine göre yapmak istemişlerdir.  Fakat atama yaparken de aynı tüzüğün 44 – C maddesine göre de görevden alınan yönetim kurulunun yerine 5 kişilik geçici kurul atanır” dedi.

Mahkemeye başvuracağız!

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Türer Ercan “Hem CHP MYK’ya hem de idari mahkemeye başvurarak bu hukuk dışı uygulamanın iptali yoluna gideceğiz” dedi.

📆 25 Kasım 2011 Cuma 17:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR