MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Fenerbahçe, Flaş, Politika » Kılıçdaroğlu’nun Ada Turu
Kılıçdaroğlu’nun Ada Turu


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükada’ya gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Sabah saatlerinde Maltepe’den motora binen Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Adalar Belediyesi oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Hahambaşı İsak Haleva’nın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu’nun ziyareti sırasında kısa süreli izdiham yaşandı. Yaptığı konuşmada siyasetçilerin, insanlara inanç ve etnik kimlik açısından bir fark gözetmeden hizmet etmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, daha sonra Adalar Belediyesi Eğitim, Kültür ve Gönüllü Merkezi’ni hizmete açtı. Kemal Kılıçdaroğlu, açılışın ardından faytona binerek Adalar, İnönü ve Hüseyin Rahmi Gürpınar müzelerine geldi. Müzeyi gezen Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Lefter’in formasını dikkatle inceledi. CHP Genel Başkanı, ziyareti sırasında basın mensuplarının Dersim olaylarıyla ilgili sorularını, “Salı’yı bekleyin” diyerek yanıtsız bıraktı.

Gürsel Tekin ise “CHP’nin bu konuda bir özür borcu yoktur. Özrü devlet yetkililerinin yapması gerekiyor. Olaylardan CHP sorumlu değildir. O döneme baktığımızda tek sorumlu devlettir” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adadaki son durağı Büyük Rum Yetimhanesi ve Heybeliada Ruhban Okulu oldu. Ruhban Okulu önünde hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu, daha sonra adadan ayrıldı.

İSTANBUL (İHA)

 

📆 25 Kasım 2011 Cuma 17:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR