MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika » CHP İstanbul İl Başkanlığı düştü!

CHP İstanbul İl Başkanlığı düştü!CHP’de Kadıköy ve Kağıthane görevden alındı, İl Başkanlığı düştü!

CHP’de İstanbul depremi: İl yönetimi düştü!

Dersim kriziyle boğuşan CHP, İstanbul’dan gelen haberle sarsıldı. İl Başkanlığı, Gürsel Tekin’in itirazlarına rağmen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talebi doğrultusunda Kadıköy ilçe Başkanı Ercan Türer ve Kağıthane ilçe başkanı Fevzi Şit’i görevden aldı. Bu gelişme üzerine İstanbul il yönetiminden iki üye görevlerinden istifa etti. İstifalar, İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’yı görevinden etti.

Dersim tartışmalarıyla çalkalanan CHP’de şimdi de İstanbul şoku yaşanıyor. CHP’de bir süredir yaşanan İstanbul tartışması, il yönetiminin düşmesiyle sonuçlandı. İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin‘in itirazlarına rağmen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talebi doğrultusunda Kadıköy ile Kağıthane ilçe başkanlarını dün görevden aldı. Karar, istikrarın bir türlü yakalanamadığı il teşkilatını karıştırdı.

İki başkanının görevden alınmasını protesto eden üyelerden Nadir Ataman ile Erol Şahin, il yönetim kurulundan istifa etti. İstifalar, eylül ayında göreve atanan İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’yı da koltuğundan etti. Tüzüğe göre il yönetiminden bir kişinin istifa etmesi durumunda yerine yedek üye atanıyor. Ancak İstanbul yönetiminin atamayla gelmesi ve yedek üyesinin bulunmaması, yönetimin düşmesine sebep oldu.

Zaman

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1203868&title=chpde-istanbul-depremi-il-yonetimi-dustu

📆 19 Kasım 2011 Cumartesi 11:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR