MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Flaş, Toplum » ” Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi” Hayata Geçti…

” Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi” Hayata Geçti…Arena Bilgisayar ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi’, hem Arena bayilerine hem de son kullanıcılara kattığı değerlerle rekabette fırsatlar yaratıyor.

Türkiye’nin teknoloji sağlayıcısı Arena Bilgisayar, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile işbirliği yaparak bilişim sektöründe yeni bir finansman modeli geliştirdi. İLK olma özelliğini taşıyan bu finansman modeli ile “Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi” kullanmak mümkün. Teknoloji kredisi, hem Arena bayilerine hem de son kullanıcılara kattığı değerlerle rekabette fırsatlar yaratacak.

Sistemin avantajlarının başında, uzun vade ve taksitli ödeme seçeneği, bu vadenin maliyetinin son kullanıcıya yansıtılmaması ve döviz riski almak istemeyen son kullanıcılar için sistemin TL ile çalışacak olması yer alıyor.

ARENA CFO’su Serkan Çelik: “KOBİ’lere rekabette fark yaratma fırsatı veriyoruz”

ARENA CFO’su Serkan Çelik ‘Bilişim sektöründe ihtiyaç olduğuna inandığımız bu model için uzun süredir çalışıyoruz. TEB’le bir ilk’e imza atarak Teknoloji Kredisini hayata geçirdik. Teknoloji yatırımı yapmak isteyen KOBİ’ler ve büyük ölçekli işletmeler teknoloji ürünlerinin tedarikini  sıfır faiz ile finanse edebilecekler. Sıfır faizli teknoloji kredisinin en önemli özelliği, bayilerimizin kendi özsermaye, kredibilite ve nakit akışı yeterliliği sorunlarını tamamen devreden çıkarıyor doğrudan malın son kullanıcısı olan KOBI’ye ulaşan bir sistem olması’ dedi. Çelik ayrıca; “KOBİ’lere rekabette fark yaratma fırsatı veriyoruz. Bu sistem oyunun kuralını değiştirecek. İyi olan bayi limit sorunu yaşamayacak. KOBI’lerin eli rahatlayacak, ötelenmiş IT yatırımları öne çekilecek. Bu işin Kurumsal bayilere ve tüketicilere faydası çok büyük. Çok farklı sektörlerde de bu sistem bir model olacak’ dedi.

KOBİ’ler ötelenmiş IT yatırımlarını öne çekecek, Sistem Oyunun kurallarını değiştirecek!

TEB KOBI Bankacılığı Ürün Geliştirme Yönetmeni İbrahim Coşkuner, TEB olarak KOBI’lerin ihtiyacı olabilecek her konuda destek vizyonları çerçevesinde bu projeye başladıklarını söyledi.  KOBI’lerin tedarik sürecinde sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Coşkuner, doğru satıcıyı, doğru ürüne doğru finans modeliyle ulaştırmanın önemine işaret etti. ‘Arena ile bu türden bir işbirliğine gitmek bizleri memnun etti, işi araştırdık, benimsedik ve sistemsel-altyapısal tüm işlemleri tamamladık. KOBI’lerin tedarik tarafındaki nakit sıkıntılarını ortadan kaldırmak istiyoruz’ dedi. Coşkuner, ‘Sıfır faizli kredi sağlamak KOBI’ler için büyük avantaj. BT Sektörü gibi vadenin hiç konuşulmadığı bir sektörde, vade farksız uzun vadeye yayabileceği bir satınalmasında ona destek sağlamak müşteri tarafında bir etki ve memnuniyet sağlayacaktır” dedi.

Arena’nın geliştirdiği bu sistem ile Türkiye Bilişim pazarının olumlu yönde etkileneceği bekleniyor.

Son kullanıcının avantajları;

  • Vade farksız ya da düşük faizle daha uzun vade ile mal alma
  • TL ile borçlanarak kur riski almama
  • Düşük vade farkı ile daha uzun vade ya da taksitli ödemeyi seçebilme
  • TEB ile ilişkilerini geliştirerek yeni kredi imkanlarına kavuşabilme imkanı.

Bayilerin avantajları;

  • TL ve vade farksız ya da düşük faizle daha uzun vadeli satış imkanı ile rekabet avantajı
  • TL’nin satışların kur riskini ortadan kaldırması
  • Finansman sorununun bayinin kendi kredi limiti kullanılmadan ortadan kalkması
  • Tahsilat ve nakit akışı riskinin ortadan kalkması
  • Bayinin projedeki karını hemen ve nakit olarak tahsis edebilmesi.

Arena Hakkında:

Arena Bilgisayar A.Ş., Türkiye teknoloji ürünleri sektörünün en yaygın dağıtım şirketidir. Arena’nın amacı, tedarikçi ve bayilerinin teknoloji ürünlerini etkin ve verimli olarak tüketiciye ulaştırabilecekleri bir hizmet platformu sağlayarak yatırımcı değerini artırmaktır. Arena, teknoloji tedarik ağındaki konumu ve şirketin kurulduğu günden beri süregelen profesyonellik, yaratıcılık, dürüstlük ve pazarı geliştirme özellikleriyle Türkiye teknoloji pazarının lider şirketi olarak tanınmıştır. Arena, 400’den fazla dünya markasının ürünlerini 8.000’in üzerinde aktif satış noktası aracılığıyla tüketiciye ulaştırmaktadır. Hewlett Packard,  Acer, EMC, Microsoft, Philips, Seagate, Gigabyte, SanDisk, Fujitsu Siemens, Sun Microsystems, Juniper, Sony, Wyse, Lexmark, Xerox, Pro200 ve Oki  Arena’nın pazara sunduğu markalardan bazılarıdır. 2008 yılında 500 milyon dolar net satış hasılatı elde eden Arena Bilgisayar’ın 2009 yılı ilk altı aylık dönemdeki net satış hasılatı ise 210 milyon dolara ulaştı.

📆 21 Aralık 2009 Pazartesi 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR