MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » Maltepe Erzurumlular Vakfında Herefene!
Maltepe Erzurumlular Vakfında Herefene!


Sevilen işadamı Süha Dengizek başkanlığında güçlü bir kadroyla işbaşına gelen yeni yönetim göreve gelir gelmez vakıf adına aktif etkinlikler yapmaya başladı.

Erzurum kültürünü yaşatmak faydalı işlere imza atmak adına birlik ve beraberlik çerçevesinde güç birliği mesajlarını hayata geçirecek girişimler sergilemekte.

 

Geçtiğimiz hafta sonu Erzurum B. Belediyesporun Beylerbeyispor ile yaptığı karşılaşma için hem takım kafilesine evsahipliği yaptı, hemde taraftar desteği sağlayarak diğer vakıf ve dernekleri de harekete geçirdiği gözlendi.

 

Herefene toplantılarına devam!

Çiçeği burnunda ki vakıf yönetiminin ilk herefene toplantısına Dadaşlar da çok ilgi gösterdi. Ali Şahsuvaroğlu döneminde her ayın son Perşembe günü yapılan herefene  toplantısına bir süre ara verilmişti. Yeni yönetimle birlikte eski günlerdeki gibi herefene toplantıları tekrar start aldı. Düzenlenen ilk Herefene toplantısında vakfın yeni binasının tamamlanması gündemin ilk konusu oldu. Etli pilav, su böreği, kadayıf dolması ve ayrandan oluşan ikram servisi yapılan Herefene Programını Anadolu Tv de çekim yaparak yayınladı.

Dengizek, Vakfımızı bir kültür ocağı yapacağız

Maltepe Erzurumlular Vakfı Başkanı Süha DENGİZEK, herefene toplantısına gelen Dadaşlara kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak, “ 9 EKİM 2011 tarihinde vakfımızda yapılan olağan kongrede yeni yönetime seçilmiş bulunmaktayız. Vakfımızda bugüne kadar görev yapmış olan daha önceki görevindeki arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi saygılarımı sunuyorum. Arkadaşlarımızın bıraktığı yerden Erzurumluluk Dadaşlık şuurunu zirveye sizlerin desteğiyle çıkaracağımızdan vakfımızın bir kültür ocağı, sıcak bir yuva ve hemşerilerimizin paylaştığı bir merkezi birlikte yapacağımızdan hiçbir şüphemiz yoktur. Yapılacak olumlu hareketle yanımda olacağınızdan sizlerden alacağımız güç kuvvet ve destekle Erzurum’a ve Erzurumluya layık hizmet edeceğimizden emin olmalısınız.

Hatalarımızı kusurlarımızı yüzümüze söyleyin!

Değerli Hemşerilerim bizleri eleştirin, her eleştiri bizlerin ortak faaliyetleri daha verimli olarak sunmamıza ateşleyici bir güç olacaktır. Ama bizlerin arkasından dedikodu etmeyin. Hatalarımızı kusurlarımızı yüzümüze söyleyin. Bizlerle paylaşın. Bizlere öncü olun bizlere yol gösterici olun. Sizlere bu konuyla ilgili güzel bir olayı paylaşmak istiyorum. Emekli Albay Mahmut abimiz var, dedi ki 15 yaşında ben Erzurum’dan çıktım 44 yıldır Erzurum’dan Erzurumlulardan ayrıyım bende yönetimde sizlerle beraber olmak istiyorum, daha sonra toplantıdan sonra şöyle dedi ben 15 yaşındayım 15 yaşının heyecanı ve enerjisiyle vakfa ve Erzurumlulara hizmet etmek istiyorum. Arkadaşlar biz yönetimde 30 kişiyiz hepimiz birer Mahmut abiyiz. Hepimiz 15 yaşının heyecanı aşkıyla ve enerjisiyle siz Erzurumlulara hizmete tabiyiz. Siz değerli hemşerilerime yapılacak işler hakkında bazı kısa bilgiler sunmak istiyorum:

  1. Hizmet binamızı sizlerinde destekleriyle faal duruma getirmek istiyoruz.
  2. Vakfımızı bizlerden sonra emanet edeceğimiz yeni nesiller için gençlik kollarını kurduk. Kadın kollarını kurmak istiyoruz. Yeni vakıf binamıza taşındıktan sonra bu mevcut binayı kadın kollarına vermeyi düşünüyoruz.

 

Vakfımızda mevcut 121 olan mütevelli sayısını 164 e çıkardık. Amacımız bu üye sayısını binlere çıkarmaktır. Ne kadar sayımız artarsa faaliyetlerimizde o kadar genişlemiş olur. Siz hemşerilerimizden ricamız üye olanların üyelikleriniz yenilemeleri, olmayanlarında üyelik kayıtlarını yapmalarıdır. Ayrıca tanıdığımız bildiğimiz hemşerilerimizi vakfımıza yönlendirerek onların üyelik kayıtlarını yaptırıp birlik ve beraberliğimizi en üst seviyeye çıkarmaktır. Bazı arkadaşlarımız soruyor üye olurken aidat verecek miyiz bizim öyle bir şartımız yok isteyen verir isteyen vermez bizde bazısının duası bazısının parası.

 

Birbirimize Erzurum’a Erzurumluya sahip olalım iyi günde kötü günde beraber olalım bizi birbirimize bağlayan Erzurum’a neler yapabileceğimiz noktasında sizlerden yeni projeler ve fikirler beklemekteyiz. Bu bağlamda Dadaşlık şuurunu pekiştirmek geliştirmek ve yaymak ve birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde atacağımız adımlar kadar alacağımız kararlara da sizlerin desteklerine olan inancımızla birlikte… Toplantımıza teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun. Allaha emanet olun” dedi.

Ağırman, vakfımızı yeni binasına taşımalıyız!

Maltepe Erzurumlular Vakfı yönetim kurulu üyesi, İston Genel Müdürü Ahmet Ağırman, yeni vakıf binamızı mutlaka tamamlamalıyız dedi.

 

Ağırman, “Biz bu görevi sizlere güvenerek üstlendik. Önce Allaha sonra sizlere güvenerek böyle bir göreve geldik. Biz İstanbul’da bu kadar hemşerimizin olduğu yerde bu vâkıfı İstanbul’un yıldız vakıflarından birisi haline getirebiliriz.

 

Buradaki tek hedefimiz Erzurum’un Erzurumlunun derdiyle dertlenmek kültürüyle yaşamak sevinciyle sevinmektedir. Bütün hesabımız budur. Bunu yapabilmek içinde bu binamızı bir an evvel bitirmemiz gerekiyor.

 

Bize yakışır biçimde, öyle inşaat halinde Erzurumluların vakfının beklemesi bize yakışmıyor dostlar dadaşlar. Bunun için hepinizden ciddi manada destek bekliyoruz. Diğer beklentimiz de şudur biz öyle ya da böyle bir araya gelebiliyoruz ama biz diyoruz ki gençler de bu vakfa gelsin.

İçimizdeki bazı arkadaşlarımız bazı ağabeylerimiz ellerinden geldiği kadar İstanbul’da okuyan gariban Erzurumlu çocuklarına burs veriyor o bursu bu vakıf aracılığıyla versinler ki gençlerimiz bursu alma bahanesiyle de olsa vakfa gelmiş olurlar. Burada kendilerini bağlayacak bir şeyler bulsunlar ve bizim kültürümüzden bizim inancımızdan korkmalarına böylece destek olalım. Bunu da özellikle sizden istirham ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. İyi ki varsınız iyi ki geldiniz teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Kenan Gülerci

Galeri
📆 01 Kasım 2011 Salı 15:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR