MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Geçmişin Katmanları II resim sergisi!
Geçmişin Katmanları II resim sergisi!


Geçmişin Katmanları II resim sergisi 

Serap Elver, “Gecmisin Katmanlari’ serisi resimlerinin ikinci bolumunu Kasim ve Aralik aylarinda Teksin Sanat Galerisi’nde sergiliyor.  Seramik ve tuvali özgün yorumuyla birleştirirken, kimi resimlerinde farklı malzemeleri de kendi konsepti içinde kurgulayan işlerden oluşan sergisiyle Serap Elver’in resimleri,  19 Kasim-10 Aralik 2011 tarihleri arasında Teksin Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.

Serap Elver’in sanatıyla ortaya koyduğu gerçeklik algılamasına baktığımızda; onun yeniliğe açık tutumu ve özgün bir biçim dili kurgulayan yapısıyla, hem kendi sanatında ve hem de sanat alanında yeni bir plastik arayış içine girdiği kolayca görülmektedir. Resimlerinde Hitit ve Maya uygarlıklarını özgün bir biçimde ele alırken, plastik ifadeye katkı sağlayan yeni biçim arayışları, farklı malzeme çeşitliliği ve bu malzemeleri ortak bir potada eritebilme gücüyle de daha belirgin ortaya çıkmaktadır.

Serap Elver resmi iki kulvarda ilerlemektedir: Bunlardan biri estetik görsel argümanlar toplamadır ki, onun da temel açılımı farklı malzemeleri kendi konsepti içinde iyi kurgulamasıdır. İkinci kulvar ise bütün bu malzemeleri ve görsel elemanları bir konsept veya konseptler toplamı içinde değerlendiriyor olmasıdır. Bu geçmiş uygarlık katmanlarıdır, kadındır, estetiğin ve kültürün geçmiş, şimdiki birikim ve bileşkeleridir; giderek de yeni yeni açılımlardır. Çünkü değişime açık bir yapıyı ve sanatı kurgulayıp, anlatabilecek bir estetik ifadeye sahip sanatçı ve bunu da zaman içinde yenileşmeci bir üslup noktasında ortaya koyacağını bütün çalışmaları özelinde gösteriyor.


Galeri
📆 31 Ekim 2011 Pazartesi 17:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR