MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Gezi-Alışveriş » Teknik Yapı, ‘5K’ modelini uygulayacak
Teknik Yapı, ‘5K’ modelini uygulayacak


2010 yılındaki stratejisini belirleyen Teknik Yapı, kendi arsalarında gerçekleştireceği projelerde Konforlu, Kullanışlı, Kolay ödenebilen ve Kazanç sağlayan Küçük daireler yer alacak.

 

 

Kadıköy, Ataşehir ve Kartal’da gerçekleştirdiği projelerle farklı gelir gruplarındaki müşterilerine aynı kalite, güven ve konforu sunan Teknik Yapı,  2010 yılında kendi arsalarında gerçekleştireceği projelere ağırlık verecek.

Başta Ataşehir olmak üzere Kartal ve Kadıköy bölgelerindeki konut talebini karşılamaya yönelik projeleri hayata geçirecek olan Teknik Yapı, homeoffice ve ticari üniteler gibi alternatif yapılara da projelerin de yer verecek.

2010 yılında gerçekleştirilecek projelerde öne çıkacak konsept ise küçük, çok amaçlı, ihtiyaç duyulan konforu sunan, kolay kredi imkanı sağlayan, prim potansiyeline bağlı olarak kazançlı ve ekonomik daireler olacak.

 nazmi-bey-yeni-ofiste

Teknik Yapı Holding Plaza’da gerçekleştirilen toplantıda 2010 stratejilerini açıklayan Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, gelecek yıl hayata geçirilecek projelerin esnek yapıya sahip prestijli projeler olacağını belirtti.

 

“2010 projelerinin en önemli özelliği, Teknik Yapı’ya ait arsalar üzerinde yükselecek olmasıdır” ifadesini vurgulayan Başkan Durbakayım, gerçekleştirilecek projelerde arsa sahipliğinin önemine vurgu yaptı.

Aralık 2009’da TOKİ’nin gerçekleştirdiği ihaleye girerek Ataşehir’de toplam büyüklüğü 23,500 metrekare olan iki arsa aldıklarını hatırlatan Başkan Durbakayım “Geçtiğimiz yıllarda iyi bir sinerji ile Ataşehir Uphill Court projesini gerçekleştirerek bölgeye Bağdat Caddesi kalitesini getirdiğimiz Ataşehir’de yine iki ayrı proje sunacağız.

Ancak bu kez kendi arsamızda tek başına hareket etmenin verdiği avantajı daha iyi kullanarak, daha ekonomik konutlar inşa edeceğiz ve kendimize özgü çizgimizi kullanacağız. Çünkü bir proje oluştururken maliyet kontrolünün tamamen yapımcı firmada olması gerekir.

En büyük maliyet kalemi arsa olduğu için, tüketiciye daha düşük fiyat verme olanağına sahip olacağız” açıklamasında bulundu.

 

Konforlu ve kullanışlı daireler, kolay alınabilecek ve alana kazandıracak

 

Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye’deki konut anlayışının da küresel trende uyum sağladığına dikkat çekti. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Teknik Yapı projelerinde de küçük metrekarede daha fazla fayda sağlayan ekonomik konutlar yapılacağını belirten Durbakayım, “Bu projelerimizdeki daireler şıklıktan ve popüleritesinden bir şey kaybetmeyecek özelliklere sahip olacak.

Bir takım yüzeysel estetik veya karmaşık terimlerle tüketicinin kafasını karıştırmak gibi pazarlama yöntemleri kullanmayacağımızı da belirtmek isterim. En yüksek kullanım alanı sağlayan ve en düşük kullanım maliyeti olan ürünlerle donatılmış daire tipi yaratacağız.

Yüksek gelir seviyesindeki müşterilerin tercih edeceği konforu, lükse kaçmadan kullanım maliyeti düşük malzemelerle ve Teknik Yapı güvencesi ile sunacağız. Fiyat en makul seviyede olacak ve özel kredilendirme avantajları sağlanacak.

Projelerin yükseleceği bölgelerdeki prim potansiyelini göz önünde bulundurarak, müşterilerimize hem kullanım amaçlı hem de yatırım amaçlı daire seçeneği sunarak kazanç kapısını sonuna kadar açık bırakacağız” bilgisini verdi.

 

Konut ağırlıklı olacak ama…

 

Başkan Durbakayım 2010 yılında konut ağırlıklı projelere öncelik vereceklerini açıkladı ancak Ataşehir’de homeoffice ve ticari üniteler gibi alternatiflerin de yeni projelerinde yer alacağına işaret etti. Bu nedenle Ataşehir’de gerçekleştirecekleri projelerin esnek yapıya sahip projeler olacağını yönünde ipucu verdi. 

 

Başkan Nazmi Durbakayım, Ataşehir’deki arsalarda gerçekleştirecekleri projeleri, Şubat 2010 itibariyle satışa çıkmayı planladıklarını açıklarken, Kartal’da da üç proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Kartal’daki projelerin de Mart 2010’dan itibaren ard arda satışa çıkarılması için karar alındığını söyledi.

Galeri
📆 18 Aralık 2009 Cuma 11:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR