MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Van derneklerinden Türkiye’nin kardeşliğine teşekkür

Van derneklerinden Türkiye’nin kardeşliğine teşekkürİstanbul’da yaşayan Vanlıların kurduğu dernekler, Van Dernekleri Federasyonu çatısı altında, depremzede hemşehrilerine 11 TIR dolusu yardım gönderdi. Yardım konvoyu yola çıkmadan önce dernek başkanları, depremin ardından yaşanan ülke genelindeki kardeşlik havasına işaret ederek, bu dayanışmanın birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirdiğini söyledi. Dernek başkanları, depremde yardıma koşan herkese teşekkür etti.

İstanbul Van Dernekleri Federasyonu, depremzede hemşehrilerine yardım amacıyla 11 TIR dolusu yardım malzemesi topladı. 7 ayrı noktada kriz masası oluşturularak toplanan yardımlar, saat00.00’ da yola çıktı. 11 TIR İstanbul’dan ayrılmadan önce bir araya gelen dernek başkanları ve organizatörler son kontrolleri yaptı.

Van Dernekleri Federasyonu Başkanı Seyithan İzsiz, siyasetçisinden, ev hanımına, çocuklara kadar yardımlaşma ve dayanışma konusunda örnek davranışlar gösterildiğini belirterek, “Yurdun dört bir yanından yapılan yardımları makul, sevgi, şevkat ve muhabbet dolu görüyoruz. Bizi son derece mutlu ediyor. Meclisteki 4 siyasi partinin vurgusu sevgi kardeşlik oldu. Bu yüzden teşekkür ediyoruz. Bir takım çatlak sesleri dikkate almıyoruz. Türkiyenin dört bi yanında kardeşlik var. Medyamız da genel olarak olumlu davranmıştır. Sivil toplam örgütleri çok duyarlı . Bütün sivil toplum örgütlerine de teşekkür ederim” dedi.

Van Gölü ve Çevresi Derneği Başkanı Yusuf Öncül de Türkiye’deki kardeşlik havasının bütün Anadoluyu kaplayacağını vurguladı. Öncül, “Bütün Türkiye’nin kardeşliğine dayanan bu çalışmaları biz takdir ediyoruz. Vanlı bu kardeşliği hiç unutmayacaktır. İnanyorum ki bu dayanışma ülke barışına katkı sağlayacaktır. Biz acılarımızla uğraşırken onlar bizim dertlerimizle bizden fazla uğraştı. Türkiye bu acıyı yüreğinde hissetti. Mutlaka bu yaralar sarılır ama bu kardeşlik bütün Anadolu’yu kaplar” şeklinde konuştu.

Doğu Van Derneği Başkanı Haydar Polat, bazı çatlak seslerin yükseldiğini ancak Vanlıların bu seslere değil 74 milyon insanın çabasına baktığına vurgu yaparak, “Türkiye’nin dört bir yanı seferber oldu. Herkes Van’a akın ediyor. Edirne’den Trabzon’a, İstanbul’a. Türkiye’nin seferber olması acımızı dindiriyor” diye konuştu.

CİHAN

📆 29 Ekim 2011 Cumartesi 12:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR