MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç deprem yardım ve ziyareti
İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç deprem yardım ve ziyareti


İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç Van, Erciş ve Ulupamir’ de 

İStanbul Ülkü Ocakları Eski Başkanı Erdem Karakoç depremzedelere destek ve yardım için Muş, Van, Erciş Ve Ulupamire gitti. Bölgede ekibiyle beraber gözlemlerde ve bir takım ziyaretlerde bulundu. İstanbul Ülkü Ocakları eski Başkanı Erdem Karakoç,Çarşamba sabahı İstanbuldan Muş’a geçtiğinde Erdem Karakoç ile Kıyasettin SEÇKİN’in ilk durakları Muş Sungu TAZİEVİ’ydi. Erçişteki demremde çöküntünün altında kalan Muş Sungulu çocukların ailelerine geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ilettiler. Muştan sonraki ilk durakları Erçiş Depremine en kısa sürede 10.000 Battaniye ile ilk yardıma koşan Bitlis AHLAT Belediye Başkanı Dr. Mümtaz Çoban’ın makamı oldu.

Depremle ilgili ilk sağlıklı bilgileri Mümtaz Çoban’ dan aldılar. Ahlattan Bitlis Adilcevaz’a geçtiklerinde MHP Bitlis İl eski Başkanı Şahin YİĞİT’ten Adilcevazlı yüzlerce deprem mağdurunun öyküsünü dinlediler.VAN ERCİŞ’ te Dr. Süleyman Bülbül köylerde yaralıları hastanelere taşımakla meşguldü.Türk İslam Ülküsünün yazarı Seyid Ahmet Arvasi’ nin eniştesi Celal Amca yakınlarına geçmiş olsun demek için Erçişte bulunuyordu. ULUPAMİR’de Muhtar Kasımbek’in evinde Muhtardan ve Metehan Ulu’dan depremin köydeki etkileri üzerine konuşuldu. En küçük artçı demremde herkes dışarıya fırlıyor, ancak çadırlar soğugu dengeleyecek gibi değil.

1980 sonrası Afganistanda getilen KIırgızların köyü burası Köyden öte büyük bir kasaba. Namazı Muhtarın evinde kıldıktan sonra Ulupamirden Van’a geçiş yine ERCİŞ üzerinde oldu.. ERÇİŞ Ocaktan Fırat Özbay ile Zeylan Caddesinde buluşan Erdem Karakoç ve ekibi daha sonra Vanda ÜLKÜ Ocakları Başkanı Hakan Üçdal ve Ocaklılarla Üniversite önünde buluştu. İlk aranan kişi MHP il eski Başkanı Adnan Meltem oldu. Andan Meltem ve Ocaklılar İle Vanda gecenin 24.00 ‘üne dek oturdular.


Etiketler: , , ,
📆 28 Ekim 2011 Cuma 17:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR