MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Belediyesi’nin yardım kampanyası büyüyor

Ataşehir Belediyesi’nin yardım kampanyası büyüyorAtaşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Van ve civarında meydana gelen depremle ilgili toplanan yardımlara ilişkin bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Başkan Battal İlgezdi’nin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der ve Sağlık İşleri Müdürü Gamze Akkuş İlgezdi ile Ataşehir Belediyesi’nin yardım kampanyasına büyük katkı sağlayan eski Beşiktaşlı Futbolcu Pascal Nouma ve oğlu Noah katıldı.

Van’da deprem olduğuna ilişkin ilk bilgilerin gelmesinin ardından Ataşehir Belediyesi olarak yardım masası oluşturduklarını belirten Başkan Battal İlgezdi, “Üç gün içerisinde 3 bin kişiden destek geldi. Biz bu yardımları depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere tutanak karşılığı teslim aldık. Van’a 9 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdik, bugün 3 TIR daha göndereceğiz. Gönderilen malzemeler içerisinde; her türlü kuru gıda, giyecek, battaniye, yorgan, ısıtma cihazları, hijyen malzemeleri, çocuk bezi, bebek mamaları ve su bulunuyor” dedi.

Ataşehir Belediyesi olarak, Türkiye’nin en büyük arama kurtarma derneği olan AKUT ile işbirliğine gideceklerini ve son aşamaya gelen protokolle Ataşehir’de AKOM oluşturacaklarını belirten Battal İlgezdi, “Başta belediyemizin personeli olmak üzere ilçede bulunan tüm kamu personelinin yangın, deprem, sel gibi afetlere karşı eğitim almasını sağlayacağız. Mahallelerimizde de afet gönüllüleri merkezleri oluşturacağız” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Tanrı’dan rahmet, yaralananlara acil şifalar ve Türkiye’ye başsağlığı dilediği konuşmasında, İstanbul’da ki olası depreme dikkat çekti. Başkan İlgezdi şunları söyledi: “Ülkemizde maalesef sık sık depremler yaşanıyor. Temennimiz bundan sonra olabilecek depremlere karşı tedbirler almak. İstanbul da deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Merkezi idare ve yerel yönetimlerin ortak bir anlayış çerçevesinde, İstanbul’da meydana gelebilecek bir depreme karşı tedbir alması gerekiyor. Deprem olduktan sonra yakınmak anlamsız kalıyor. Van ve çevresine yardım eli uzatan yardımsever tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum.”

Kampanyaya katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Pascal Nouma ise, 2 çocuk babası olduğunu hatırlattı ve Van’daki depremden etkilenen bölgedeki çocukların yemek yiyemediğini belirterek, oğlu Noah ile birlikte Van’a ulaştırılmak üzere 15 bin litre sütü Ataşehir Belediyesi’ne teslim ettiğini söyledi. Nouma, oğlu Noah’ın deprem sonrasında neler yapabiliriz diye kendisine sorduğunu, Noah’ın sütü çok sevdiğini bu nedenle bölgeye süt yardımında bulunduklarını vurguladı ve yardımsever tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Galeri
📆 28 Ekim 2011 Cuma 14:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR