MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Toplum » Yardımlarımız Van köylerine ulaştı
Yardımlarımız Van köylerine ulaştı


AK Parti İstanbul İl Başkanlığımızın koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin katılımıyla başlatılan dev yardım kampanyasında toplanan yardımlarla dolu tırlar  Van’ın köylerine ulaştı.

Van’da meydana gelen büyük deprem felaketi sonrası İstanbul’da toplanan; çadır, battaniye, kışlık giyecek eşyaları, gıda paketi, su, çocuk bezi ve kadınlar için hijyen malzemeleri ile elektrikli ısıtma cihazları gibi yardımlar afetzedelere dağıtılmaya başlandı. Toplanan Yardımlar Erciş’te oluşturulan depolardan,Van’da bulunan İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra, Bağcılar, Beyoğlu, Esenyurt, Fatih, Sultanbeyli, Pendik ve Ümraniye Belediye Başkanlarımızın koordine ettiği dağıtım organizasyonuyla toplam 84 köyde yaşayan 65.698 kişiye ulaştırılacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Başkanımız Aziz Babuşcu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığımızın koordinasyonunda, İstanbul’luların büyük ilgi gösterdikleri yardım kampanyasının devam edeceğini belirtti.

İstanbul’daki 26 AK Partili Belediyeye, bölgede bulunan 84 köyü paylaştırarak zimmetlediklerini ifade eden Babuşcu,’’Halen bölgede bulunan 7 ilçe belediye başkanımızın yanı sıra İl başkan yardımcıları ve İl yönetim kurulu üyelerimiz, yardımların dağıtımı tam olarak organize olana kadar bölgede kalacaklar. Ve bundan sonra bu köylerde yaşayan 65 bini aşkın insanımız hayatı normale dönene kadar yardımlarımız devam edecek. Belediyelerimiz sürekli olarak bu köylerde yaşayan insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklar’’ dedi.

İl Başkanımız Aziz Babuşcu, ayrıca dün yola çıkan ve felaket bölgesine bugün ulaşan yardım tırlarına, toplanan yeni yardımları götürmek üzere sürekli olarak yenilerinin ekleneceğini de sözlerine ekledi.

📆 28 Ekim 2011 Cuma 14:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR