MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel » İstanbul Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde
İstanbul Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde


Ahtapot çadır kente su veriyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından afet bölgesi Van’a gönderilen 150 kişilik ekip kurtarma çalışmalarını sürdürürken, Ahtapot da çadır kentin su ihtiyacını karşılamaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Van’da meydana gelen depremden kısa bir süre sonra alarma geçerek, AKOM’da kriz masası kurdu. İlk etapta 26 kişilik itfaiye kurtarma birliği uçakla Van’a gönderildi. Aynı saatlerde büyük kurtarma ekipmanları da karayolu ile bölgeye doğru yola çıkarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 150 kişilik kurtarma ekibi, ilk anlarda üç vatandaşı sağ olarak enkaz altından çıkardı. Ancak bir vatandaş daha sonra hastanede vefat etti. Çalışmalarda 7 vatandaşın da cesedine ulaşıldı. Şu anda 7 katlı bir binanın enkazında çalışmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bölgeye intikal eden Koca Yusuf afet müdahale araçları enkaz kaldırma ve kurtarma çalışmalarına başladı. Günde 5 bin kişiye ekmek üretme kapasitesi olan mobil fırın, akşam saatlerinde ekmek üretmeye başlayacak. Bir öğünde 30 bin kişiye sıcak yemek çıkartacak olan seyyar mutfak kurulumu tamamlandı. Akşam saatlerinden itibaren yemek dağıtımına başlanacak. Çadır kent ve civarında hissedilen su sıkıntısı da Ahtapot’un çalışmasıyla giderildi. Erçiş’e5 kilometre uzaklıktaki Işıklı köyündeki şehir su deposundan su pompalayan Ahtapot, çadır kentin su ihtiyacını karşılamaya başladı. Şimdi ara istasyonlar kurularak, belli noktalarda su sevkıyatı yapılacak” denildi.

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , ,
📆 26 Ekim 2011 Çarşamba 13:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR