MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Çevreci öğrenciler Koç Holding’de buluştu

Çevreci öğrenciler Koç Holding’de buluştuKoç Holding’in 2006 yılında sorumlu vatandaşlık bilincinin geliştirilmesi amacıyla başlattığı “Ülkem İçin” projesinin dördüncü yılında TEMA işbirliğiyle 81 ilde çevre konulu eğitimler veriliyor.

 

Çevre bilincinin geliştirilmesi ve doğal kaynakların bilinçli kullanımına yönelik, toplumun harekete geçirilmesi amacıyla 81 ilde yürütülmesi planlanan eğitimlerin İstanbul ayağı 16 Aralık Çarşamba günü Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Y. Koç’un katılımıyla Koç Holding’in Nakkaştepe’deki merkezinde gerçekleştirildi.

 

Öğrencilere çevre bilincini aşılamak üzere Koç Holding Bayilerinden oluşan “Ülkem İçin” projesi gönüllü elçileri kendi illerindeki organizasyon, eğitim ve uygulama olmak üzere yerel proje liderliğini üstleniyorlar. TEMA İl Temsilcilerinin katkılarıyla bu yıl eğitimlerde 60 ilde 13 bin öğrenci eğitildi. Yıl sonuna kadar bu rakamın 18 bine ulaşması bekleniyor.

İstanbul’da “Ülkem İçin” projesi Elçisi Altuğ Erkan tarafından organize edilen çevre eğitiminde “Çevre Korumanın Önemi” ve “Doğa Tahribatının Önlenmesi İçin Yapılması Gerekenler” üzerinde duruldu.

 

Eğitim çalışmasının açılış konuşmasını yapan Ali Y. Koç “Çevrecilik tasarruflu bir yaşam tarzı öngörüyor.”diyerek başladığı konuşmasında Koç Holding Kurucusu Dedesi Vehbi Koç’un çalışanlarını ve ailesini her zaman tasarrufa teşvik ettiğini, bazı kişilerin bunu eli sıkılık olarak değerlendirdiğini, oysa bu gün çevreciliğin tasarruflu bir yaşam olduğunun herkes tarafından kabul edildiğini ifade etti. Geleceği gençlerin tasarlayacağını da söyleyen Koç, Doğanın korunması konusunda gençlere büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Nurettin Teksan ve Demir Saç İlköğretim Okulu öğrencilerinin eğitildiği etkinlikte çevre ile ilgili şiirler okundu. Öğrencilerin yaptığı çevre konulu resim ve ebru çalışmaları Ali Y. Koç’a takdim edildi.

 

TEMA Vakfı İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Melek Sevil İrengü yaptığı sunumunda Erozyondan Küresel Isınmaya, su kıtlığına, Toprağın oluşumu ve öneminden, doğal dengenin bozulmasına ve biyolojik çeşitliliğin yok olmasına kadar çeşitli çevre sorunları hakkında bilgiler verdi. Çözüm önerilerini de dile getiren İrengü, TEMA Vakfı’nın kuruluş amacını da dile getirdi.

 

Eğitim Çalışması Koç Holding’in arazisinde öğrenciler tarafından sembolik olarak gerçekleştirilen ağaç dikimi ile sona erdi.

📆 17 Aralık 2009 Perşembe 10:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR