MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel » Yardım tırları yola çıkıyor
Yardım tırları yola çıkıyor


İstanbul’da başlatılan yardım kampanyası koordinasyon toplantısı Belediye Başkanlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığımız tarafından Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin katılımıyla başlatılan dev yardım kampanyasında toplanan yardımlarla dolu tırlar  yarın yola çıkıyor. Yardım kampanyasının koordinasyonu için, 26 ilçe Belediye Başkanımız ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri İl Başkanımız Aziz Babuşcu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen yardım koordinasyonu toplantısında büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz tarafından toplanan yardımlar hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. Toplantıya ev sahipliği yapan İl Başkanımız Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizin deprem olur olmaz ilk yardım ve kurtarma ekipleriyle, bazı yardım malzemelerini acil olarak bölgeye sevk ettiklerini belirtti.

Van Depremi sonrası bölgeye yardım amacıyla başlatılan bu kampanyaya vatandaşlarımızın yardımlarıyla büyük bir destek verdiklerini ifade eden Babuşcu, ‘’Yarın itibariyle; çadır, battaniye, kışlık giyecek eşyaları, gıda paketi, su, çocuk bezi ve kadınlar için hijyen malzemeleri ile elektrikli ısıtma cihazları gibi yardımlarla dolu tırlar toplu olarak bölgeye hareket edecek’’dedi.

Belediye başkanlarıyla gerçekleştirilen bu koordinasyon toplantısında  deprem bölgesine kısa süreli değil, gerektiği sürece yardım malzemesi gönderilmesi kararı alındı. Koordinasyon toplantısında ayrıca yardım malzemelerinin özellikle depremin etkilediği köylere gönderilmesi ve İstanbul’daki her ilçenin, felaket bölgesindeki bir köyün ihtiyacını sürekli olarak karşılaması kararlaştırıldı.

 

📆 25 Ekim 2011 Salı 11:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR