MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Tüketiciyi Koruma Derneği bugün 21 yılını bitiriyor
Tüketiciyi Koruma Derneği bugün 21 yılını bitiriyor


Tükedor Genel Merkez Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklamasında  ; 25.10.1990 tarihinde kurduğumuz TÜKODER ( Tüketiciyi Koruma Derneği) miz bugün 21 yılını bitiriyor. 21 yıldan bu yana Tüketici Hakları ve Tüketicilerin Bilinçlendirilmesi için yaptığımız çalışmalar amacına ulaşıyor, tüketicilerimiz bilinçlenip haklarını aramaya başladı ve siz Basın mensupları da tüketici hareketinin ne kadar önemli olduğunu bilmektesiniz. Bize destek veren, eylemlerimize katılan ve yayınlayan, topluma tüketici haklarını anlatan herkese teşekkür ediyoruz.

Bizler ilkelerimizden ödün vermeden, kimsenin kuyruğuna takılmadan, hiçbir şirket ya da kuruluşun sesi olmadan, siyasi amaç gütmeden sadece ve sadece tüketicilerimizin hakları uğrunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu mücadele zor, dolambaçlı, çok emek ve fedakârlık isteyen bir mücadeledir. Derneğimizin bugüne gelmesinde büyük emekleri olan sevgili kurucu başkanımız Ayşe Akman’ı saygıyla ve değerli onursal başkanımız Mehmet Sevim’i rahmet ve saygıyla anıyoruz. Sayın Ayşe Akman ülkemizde henüz tüketici hakları telaffuz dahi edilmezken tüketici haklarının varlığından bahseden ve bu uğurda yapılacak çok şey olduğunu söyleyerek derneğimizi kuran mücadeleci ve yiğit kadın, senin kurduğun derneği kurulduğu günden itibaren her kademesinde omuzlayan ve mücadeleyi zirveye taşıyan ama yapacak çok şeyi varken aramızdan zamansız ayrılan yılmaz savaşçı sevgili Mehmet  Sevim. Sizleri anmamak, anımsamamak mümkün mü? Mücadeleye bıraktığınız yerden devam ediyoruz ve edeceğiz.

Değerli tüketiciler TÜKODER 1990 yılından bu yana ülke çapında 52 şubesi ve 25.000’i aşkın üyesiyle en büyük ve 1998 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK statüsünü kazanmış ilk tüketici derneğidir. Bugüne siz tüketicilerimizin desteği ve güveni ile geldik, aynı güvenle yolumuza devam edeceğiz.

Ülkemizde her geçen gün tüketicilerin ekonomik durumlarının zorlaştığı, zamların durmadığı, “güncelleme” adı altında vergilere devamlı artış yapıldığı ve yeni vergilerin konulduğu, işsizlik ve yoksulluğun arttığı zamanlardayız. Bu gidişe ancak örgütlenerek ve sesimizi yükselterek DUR diyebiliriz. Bunun için de bir araya gelmek ve haklarımızı birlikte savunmak zorundayız. Bireysel çıkışlar ve mücadelelerle hiçbir yere varamayacağımız bilinen bir gerçektir, bu anlamda sizlerin de derneğimize üye olmanızı, aramıza katılmanızı ve bizlere daha çok destek olmanızı bekliyor ve diliyoruz.

TÜKODER GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

📆 24 Ekim 2011 Pazartesi 12:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR