MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Gül: Türkiye terörü bitirmek için her şeyi yapacaktır

Gül: Türkiye terörü bitirmek için her şeyi yapacaktırCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari Çukurca’da 24 güvenlik görevlisini şehit olmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm dünya bilmelidir ki Türkiye azimle, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir.” dedi. Türkiye’nin terör saldırıları karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacağını belirten Gül, terörle mücadelenin uzun soluklu olduğunu belirterek, Türkiye’deki demokratik gelişmeleri terör neticesinde elde ettiklerini sananların büyük bir yanılgı içinde olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlene İSEDAK Toplantısı öncesi basın mensuplarının Hakkari Çukurca’daki son terör olaylarıyla ilgili sorularını cevapladı. Bütün dünyanın Türkiye’nin terörle mücadelesinin azimli, kararlı bir şekilde mücadelesini sürdüreceğini bilmesi gerektiğini belirten Gül, “Bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ben bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Komutanlarımız bildiğiniz gibi bölgeye intikal etmiştir. Ama bu mücadelenin de uzun soluklu bir mücadele olduğunu herkes bilmektedir. Dünyanın başka taraflarında da böyle olmuştur. Bu konudaki kararlılığımız kesindir.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de yaşanan demokratik gelişmelerin terör neticesinde elde edildiğini sananların büyük ve tarihi bir yanılgı içinde olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, “Kendi halkımızı kucaklamak, kendi halkımızın hak ve hukukunu korumak başka bir şeydir. Ama teröre karşı asla taviz vermeden, sonuna kadar kararlı bir şeklide mücadele etmek bizim hem devletin hem milletin kararıdır. Bir kez daha şehitlerimize rahmet bütün milletimize başsağlığı diliyorum. “ diye konuştu.

 

CİHAN

📆 19 Ekim 2011 Çarşamba 11:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR